Kto bude Športovec roka 2016?

Sagan, Tóth aj Cibulková – všetky tri mená zazneli z úst slovenských hokejistov pri odpovedi na otázku, kto by sa mal stať Športovcom roka 2016. Michal Hlinka favorizoval na celkové prvenstvo tenisovú šampiónku, Juraj Mikúš by zasa udelil titul charizmatickému chodcovi aj cyklistickému fenoménovi. Tréner Zdeno Cíger si na výsledky počká, no nechal by vyhrať všetkých troch.

Slovenský šport zažil mimoriadne úspešný rok 2016. V dobrej nálade ho zakončili aj slovenskí hokejisti, keď zdolali na Švajčiarskom pohári Francúzsko 6:1 a po úspešnej bodke sa pustili do hlasovania o najlepšieho športovca.

„Dajme tomu že Cibulková. Predvádzala dobré výkony, myslím si, že to bude ona. Pamätám si, keď prišla na zápas Slovana, bola tam päť minút a diváci nehorázne šaleli,“ prezradil  Hlinka.

Juraj Mikúš rozmenil uvažovanie na drobné a odpoveď si vychutnal. Potvrdil tak, že v slovenskom športe má prehľad. „Z ľudského hľadiska by som to doprial Tóthovi ako olympijskému víťazovi, ale všetci traja sú sympatickí športovci. Z profesionálneho hľadiska by som to zasa dal Peťovi Saganovi, je to mašina s neskutočnou psychikou. Baví sa tým a cyklistiku posúva do inej dimenzie. Z hokejistov by som ho prirovnal ku Crosbymu alebo Ovečkinovi. Aj Dominika Cibulková mala za sebou úspešný rok. Osobne by som sa však rozhodoval medzi Tóthom alebo Saganom,“ naznačil Mikúš.

Zdeno Cíger nemá favorita a zo spomínaného tria by ho ani nevedel určiť. „Sám som zvedavý, ako to celé dopadne. Teší ma, že máme šikovných športovcov, ktorí nás reprezentujú po celom svete. Neviem si tipnúť, potešilo by ma, keby tam boli všetci,“ priznal s úsmevom.

Hokejovú obec bude počas vyhlásenia výsledkov na štvrtkovom galavečere zaujímať aj to, na ktorú priečku sa v TOP 10 prepracoval Marián Hossa. Mikúš na margo toho – opäť s prehľadom – konštatoval: „Netreba zabúdať ani na ďalších olympijských víťazov – bratrancov Škantárovcov – takže Majovi Hossovi to asi na prvú päťku stačiť nebude. Musím však povedať, že je to skvelý hokejista. Pred sezónou avizoval, že sa cíti oddýchnuto a teraz to potvrdzuje. Robí nám radosť,“ dodal .

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár