Katar 2022: Taliani zažili šok! Znova nepostúpia na MS! Česi mimo hry, Wales a Portugalsko sú v hre

Kvalifikácia na MS 2022 vo futbale

Včerajší program barážových stretnutí o účasť na záverečnom turnaji MS vo futbale v Katare, priniesol obrovské prekvapenie na úkor favorita.

4-násobní majstri sveta a úradujúci majstri Európy z Talianska, budú opäť chýbať na MS. V Palerme ich v nadstavenom čase doslova paralyzoval útočník Severného Macedónska – Alexander Trajkovski. Talianom tak už neostal čas na odpove´ď, len slzy pre plač. V hre o premiérovú účasť na MS tak narazia Severní Macedónci na tím okolo hviezdneho Ronalda z Portugalska.

Ďalšie súboje už prekvapenie nepriniesli. V taktickom zápase medzi Švédskom a Českom sme videli rozhodujúci gól až v predĺžení a súboj Wales – Rakúsko priniesol ďalšie excelentné predstavenie Garetha Balea. Skóroval dvakrát, raz po ukážkovom priamom kope a druhý zásah po expresnej strele.

Wales spozná finálového súpera až po preloženom zápase medzi Ukrajinou a Škótskom. Duel dostal júnový termín.

V európskej baráži sa hrá o posledné tri miestenky na MS. Na šampionát už postúpilo desať víťazov kvalifikačných skupín – Nemecko, Dánsko, Francúzsko, Belgicko, Chorvátsko, Španielsko, Srbsko, Anglicko, Švajčiarsko a Holandsko.

#milujemešport #milujemefotbal | KATAR 2022

Pridaj komentár