Úradujúci šampión Trenčín zdolal Slovan 2:1

V sobotňajšom šlágri 10. kola Fortuna ligy 2016/2017 zvíťazili futbalisti úradujúceho šampióna AS Trenčín nad vicemajstrom uplynulej sezóny ŠK Slovan Bratislava 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 60. minúte Jakub Paur.

Po opatrnom začiatku sa ako prví osmelili domáci. V 11. min poslal prízemný center z ľavého krídla do pokutového územia Paur, ktorý si na jedenástke spracoval loptu a hoci na trikrát, ale predsa ju prepasíroval za chrbát bezmocného Muchu. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané. V podobnej situácii sa ocitol Schet po parádnej Rigovej prihrávke. Sám pred Šemrincom však iba nastrelil vybiehajúceho brankára. O desať minút mal druhý gól na kopačke Kalu. Jeho technická strela z hranice veľkého vápna letela tesne nad Muchovu bránu. Trenčania boli v úvodnom dejstve aktívnejším tímom. Loptu držali prevažne vo svojej moci, ale nemohli zabúdať na nebezpečné protiútoky Slovana. Jeden taký sa hosťom vydaril v 29. min. Po chybe v zadných radoch vletel do pokutového územia de Kamps a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. V 36. min sa na ľavom krídle uvoľnil Kalu. Poslal prudký center do päťky, kde sa ho Bala snažil vkĺzačkou zužitkovať na gól. Diváci už dvíhali ruky nad hlavy, ale nigérijský stredopoliar netrafil priestor brány.

Trenčania sa po prestávke tlačili pred súperovu bránu, hostia sa snažili využívať rýchle prečíslenia. Jedno také sa im vydarilo v 56. min. Soumah našiel nabiehajúceho Cavriča, ten sa však dostal z uhla a v ťažkej pozícii nedokázal trafiť priestor brány. Trenčianskym hrdinom sa mohol po hodine hry stať mladučký Halgoš, keď jeho skackajúca strela z 22 m poriadne natiahla Muchu. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o minútu Paurovi. Nabehol si na centrovanú loptu a strelou k žrdi poslal Trenčín do vedenia aj druhý raz. V 71. min mohol gólovú poistku majstra pridať Kalu. Na dôkladné hlavičkové zakončenie však nedostal od obrany súpera dostatok priestoru. Následná strela zvnútra šestnástky v jeho podaní bola nepresná. Desať minút pred záverečným hvizdom ideálne našiel Kalu Lawrenca, no ten nedokázal zakončiť dostatočne razantne.

Zdroj: tasr.sk