Furyho dlhoročný kamarát o boxerovi: Ten chlap sa nedožije tridsiatky

Manchester 5. októbra (TASR) – Billy Joe Saunders je znepokojený z duševného rozpoloženia svojho boxerského kolegu a dlhoročného priateľa Tysona Furyho. Saunders sa dokonca obáva, že 28-ročný Fury sa nedožije tridsiatky, pokiaľ nedostane potrebnú pomoc.

„Mám preveľké starosti. Ak sa zaňho nepostaví verejnosť, môže to naveky ovplyvniť životy Tysona a jeho rodiny. Hovoril som s ním, je úplne dole a s nikým nechce komunikovať. Jeho myseľ je mimo, momentálne ma už nič neprekvapí. Poznám ho dôkladne a je na tom nesmierne zle,“ povedal Saunders pre server ESPN.

Po tom, ako Fury koncom uplynulého roka zdolal Vladimir Klička a stal sa šampiónom superťažkej hmotnostnej kategórie, sa jeho profesionálna kariéra ubrala nesprávnym smerom. Dvakrát zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom, raz pre zranenie a potom pre mentálnu nepripravenosť. Britská antidopingová agentúra (UKAD) sa bude zaoberať jeho pozitívnym nálezom na anabolický steroid nandrolon a Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) mu 22. septembra pri náhodnej kontrole našla v tele kokaín.

Brit sa priznal k jeho užívaniu a v pondelok na tri hodiny prostredníctvom twitteru zavesil rukavice na klinec.„Trpím maniodepresiou. Dúfam len, že ma niekto zabije skôr, ako sa zabijem sám,“ uviedol Fury pre magazín Rolling Stone.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár