Budajovi nevyšiel debut v drese Tampy Bay

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na sobotu v zápase NHL Calgary – Detroit (3:2 pp). Útočník Red Wings zachránil pre svoj tím bod, keď 1,8 sekundy pred koncom tretej tretiny svojím gólom vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe Flames Švéd Mikael Backlund.

Tatar po prihrávke Henrika Zetterberga prepálil z uhla brankára Calgary Briana Elliotta. Pre slovenského krídelníka to bol 15. gól v prebiehajúcej sezóne, v 62 stretnutiach základnej časti má na konte 29 bodov.

Brankárovi Petrovi Budajovi sa nevydaril debut v drese Tampy Bay. Na ľade Pittsburghu inkasoval štyri góly z 34 striel a „blesky“ prehrali 2:5. Piaty gól dostali hostia do prázdnej bránky pri neúspešnej power play.

Do zostavy Winnipegu sa po vyše dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením členka vrátil slovenský útočník Marko Daňo. V domácom dueli so St. Louis nebodoval, ale so spoluhráčmi sa tešil z triumfu 3:0.

Víťaznú radosť zažilo aj trio slovenských útočníkov v drese Chicaga Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo, Blackhawks zdolali doma New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch.