FLORBAL: Slováci spoznali súperov a program kvalifikácie o MS 2024 vo Švédsku

Košice/Pavol Popovec. FOTO: Michal Tarabík

Mužská florbalová reprezentácia pozná súperov a program kvalifikácie o Majstrovstvá sveta 2024 vo švédskom Malmö. (7. – 15. december 2024). V malom poľskom meste Łochów, ležiacom približne hodinu od Varšavy, odohrajú začiatkom februára (1. – 4.2.2024) budúceho roka zápasy proti Veľkej Británii, Nórsku a Španielsku. Meno štvrtého súpera bude známe podľa priebehu turnaja. 

Medzinárodná florbalová federácia včera na svojom webe a sociálnych sieťach zverejnila kompletný program a zloženie troch európskych kvalifikačných skupín. Kvalifikácia EUR1 sa odohrá v Lotyšsku, EUR2 v Poľsku a EUR3 v Slovinsku. Dokopy sú tímy v 5 skupinách a z Európy postúpi na vrcholový turnaj 11 štátov. Priamy postup si ako organizátor podujatia zabezpečilo Švédsko / 10-násobný majster sveta. Slováci, ktorí na poslednom šampionáte vo Švajčiarsku obsadili a obhájili 7. miesto si zahrajú v rámci kvalifikácie EUR2 v skupine 3. Papierovo najsilnejším súperom v skupine 3 budú Nóri, ktorým patrí v rebríčku IFF 7. miesto, Slováci sú o priečku vyššie na 6. pozícii. 

Záverečný turnaj vo Švédsku bude hrať 16 tímov rozdelených do 4 skupín. Takto vyzerá slovenský program.


“Je fajn, že sme boli vylosovaní do skupiny, ktorá sa hraje v Poľsku, takže nás nečaká nejaké extrémne cestovanie. Čo sa týka súperov, tak je jasné že s Britmi a Španielmi pôjde len o test našej vnútornej a hernej discipilíny. S Nórmi sme sa za posledného pol roka stretli trikrát a vždy sme zvíťazili. Uvidíme, aký tím dokážu Nóri poskladať do tohto cyklu ale každopádne ide o veľmi silného a skúseného súpera, ktorý má vo svojom strede pomerne veľa hráčov zo švédskej a švajčiarskej najvyššej súťaže. Určite budeme mať v pláne, tak ako na minuluročnej talianskej kvalifikácii, skupinu vyhrať a zmerať si sily s víťazmi druhej skupiny.“ (Česká republika)

Tréner Mrázek prezradil aj to ako vyzerá a bude vyzerať najbližšia príprava širšieho kádra mužskej reprezentácie.

„Po Majstrovstvách sveta 2022 vo Švajčiarsku sme kempy zamerili najmä na rozšírenie kádra, keď sme dali aj v rámci regionálnych zrazov priestor celkovo 65 hráčom a 12 brankárom. Kempy boli zamerané najmä na správne riešenie situácií jeden na jedného v rámci hier (3 na 3, 4 na 4) na zmenšenom priestore s veľkým tlakom na kondíciu, schopnosti a rozhodovanie. Rozbehli sme taktiež individuálne pravidelné kondičné testovanie vybraných hráčov širšieho kádra. Na kempu, ktorý sa uskutoční na konci letných prázdnin už budeme s hráčmi riešiť aj kolektívne ciele a herné veci vrátane niektorých taktických noviniek. Tréneri, ktorí majú záujem sa kempu zúčastniť a prebrať veci, ktoré ich zaujímajú, sú srdečne vítaní.“ 

Kemp sa uskutoční 1. – 3. septembra v Trenčíne. 


#milujemešport #milujemeflorbal | cesta do Švédska 2024

Pridaj komentár