Vadovičová na paralympiáde v Riu získala už tretiu medailu

Rio de Janeiro 13. septembra (TASR) – Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala v utorok na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu v malorážke R8 žien na 50 m. Zlato získala suverénne Číňanka Cchuej-pching Čang v novom rekorde paralympijského finále 455,4 bodov.

Vadovičová má v Riu na konte aj dve zlaté medaily. Najprv ovládla vzduchovú pušku na 10 m v stoji na 40 rán. Potom pridala zlato aj vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.

Slovensko má tak po šiestich súťažných dňoch už štyri zlaté a dve strieborné medaily. Okrem Vadovičovej najcennejší kov vybojovali aj dráhový cyklista Jozef Metelka a reprezentanti v boccii Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Róbert Ďurkovič. Metelka pridal aj jedno striebro.

Tridsaťtriročná Vadovičová postúpila z kvalifikácie do osemčlenného elitného finále nástrelom 577 z druhého miesta. Od zverenky trénera Milana Goleňu bola lepšia len Číňanka Cchuej-pching Čang v novom paralympijskom rekorde 583. Tá dominovala aj vo finále. Za ňou sa odohrávala vyrovnaná dráma, Vadovičová sa postupne dostávala na vyššie pozície a napokon ukoristila striebro.

„Som unavená, vyšťavená a vyčerpaná. Vonku bolo veľmi teplo, aj preto bolo posledných 10 rán v kvalifikácii takých ako bolo, ponáhľala som sa schladiť, keď som vedela, že finále je isté. Čang si to vo finále veľmi dobre nadbehla. My sme si túto halu nemali možnosť vyskúšať. Bolo to iné ako vonku. Bolo ťažšie sa trafiť. A bol tu aj stres, už to bola taká zodpovednosť. Boli to trochu väčšie nervy. Malorážka je iná, náročnejšia. Zbraň je ťažšia a vyžaduje to oveľa väčšiu koncentráciu,“ povedala po zisku striebra Vadovičová.

Výsledky:

ženy – finále R8:

1. Cchuej-pching Čang (Čína) 455,4 – nový rekord paralympijského finále
2. Veronika VADOVIČOVÁ (SR) 449,4
3. Yunri Lee (Kór.rep.) 437,8
4. Manuela Schmermundová (Nem.) 423,2
5. Lorraine Lambertová (V.Brit.) 412,0
6. Ja-pching Jen (Čína) 401,6
7. Natascha Hiltropová (Nem.) 390,9
8. Natalie Smithová (Austr.) 389,5

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár