Slovenská U20 po prehre s USA nepostúpila do semifinále MS

Slovenskí juniorskí reprezentanti nepostúpili do semifinále MS

Napriek dobrému výkonu prehrali s USA 2:5. Američania Slovákov prestrieľali jednoznačným pomerom striel 43:18 a mali aj viac šancí.

Napriek tomu sa zverenci Róberta Petrovického nevzdávali a znížili nepriaznivý stav na 2:3. Záverečný tlak a ani hra bez brankára im však nevyšla a inkasovali ešte dvakrát. Skvelý výkon podal opäť brankár Latkóczy, ktorého spolu s Dávidom Mudrákom a Šimonom Nemcom vyhlásili za najlepších hráčov Slovenska na turnaji.

Slováci obsadili na turnaji konečné 8. miesto a napriek prehre ukázali aj kvalitné výkony podporené skvelými zákrokmi brankárov. Už teraz je zrejmé, že na budúcom šampionáte budeme bojovať v náročnej skupine proti Švajčiarom, Švédom a 4. a 1. tímu z tohtoročného šampionátu. V hre sú stále Fíni, Kanaďania, Rusi a USA.

Slováci neuspeli proti USA. Zdroj: TASR/AP

Štvrťfinále MS

USA „20” – SLOVENSKO „20” 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 11. Kaliyev (Boldy, Zegras), 32. Farinacci (Johnson), 37. Caufield (Zegras), 56. Farinacci (Brink), 59. Beniers (Brink) – 39. Kašlík (Nemec), 50. Sojka (Kňažko)

Rozhodovali: Labonte, Pearce – Brunelle, Wyonzek (všetci Kan.), vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Slaggert 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

#milujemešport Hokej | MS U20

Pridaj komentár