Sagan vyhral preteky World Tour v Quebecu. Sám to nečakal

Quebec City 9. septembra (TASR) – Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral piatkové preteky Grand Prix v Quebecu, ktoré boli zaradené do seriálu World Tour. Úradujúci majster sveta triumfoval na 201,6 km dlhej trati v záverečnom špurte časom 5:01:13 h.

Na záverečnom kilometri to dlho vyzeralo na víťazstvo obhajcu vlaňajšieho prvenstva Rigoberta Urana, ale Kolumbijčan v službách Cannondalu nevydržal nasadené tempo a 200 m pred cieľom ho pohltili špurtéri. Šprint začali jazdci FDJ, čo vyhovovalo Saganovi, ktorý sa po útoku dostal na čelo a v priamom súboji zdolal olympijského šampióna Grega Van Avermaeta z Belgicka. Tretí bol Francúz Anthony Roux.

„V posledných stúpaniach som nešiel naplno, pretože som vedel, že do cieľa ešte zostávalo veľa. Posledný kilometer to bolo náročné, fúkal čelný vietor. Vyzeralo to, že Rigoberto (Uran) to zvládne a my budeme bojovať o druhé miesto. Ale tempo nevydržal. Špurt skoro začal niekto z FDJ, čo mi vyhovovalo. Som veľmi rád, že som vyhral, pretože som vôbec nečakal, že by sa mi to dnes mohlo podariť. Ďakujem aj celému tímu,“ povedal jazdec stajne Tinkoff do kamery kanadskej televízie.

Sagana, ktorý sa pripravuje na ME vo Francúzsku i MS v Katare, čakajú o dva dni preteky Grand Prix v Montreale.

Grand Prix Quebec – výsledky:sagan-1459098338651