Hokej: Severoameričania zdolali v prípravnom zápase Tím Európa 4:0

Quebec 9. septembra (TASR) – Hokejisti Tímu Európa prehrali v noci na piatok (SELČ) v kanadskom Quebecu v prvom prípravnom zápase pred Svetovým pohárom s Tímom Severná Amerika 0:4. Nešťastnou postavou duelu bol slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý dezorientovaný priklepol puk protihráčom na druhý a tretí gól.

Severoamerickí mladíci do 23 rokov spustili na najstarší kolektív blížiaceho sa turnaja uragán rýchlych a agresívnych kombinácií s častou streľbou. Pribrzdili až v polovicu zápasu za 3:0. Na priebeh doplatil slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý v prvej časti chytal excelentne, ale v druhej tretine ho spoluhráči dostali do neriešiteľných situácií.

Tím Európa – Tím Severná Amerika 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 24. MacKinnon (Ekblad, Gaudreau), 27. Nugent-Hopkins, 29. Gaudreau (Saad, Eichel), 12. MacKinnon (tr. strieľanie).

Tím Európa:

HAlÁK – Josi, CHÁRA, Streit, SEKERA, Sbisa, Ehrhoff – Zuccarello, Kopitar, Boedker – HOSSA, Nielsen, TATAR – Niederreiter, Draisaitl, GÁBORÍK – Hansen, Bellemare, Rieder

Tím Severná Amerika

M. Murray – Ekblad, Rielly, Jones, R. Murray, Trouba, Gostisbehere – Schiefele, McDavid, Drouin – Saad, Eichel, Gaudreau – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Matthews – Trocheck, Couturier, Miller.

Prvá tretina priniesla na septembrový termín mimoriadne živý hokej, ale najmä zásluhou severoamerických „hviezdičiek“. Z tímu Európy zaujali len jedna šanca a všeobecná aktivita kapitána Kopitara, trochu aj kontra Hossu, ktorému však na dlhú hokejku prihral Nielsen. Ináč po ľade priam lietali zaoceánski mladíci, ktorí svojou aktivitou bránili reklamným pauzám. Na minimálnom prerušovaní mal veľkú zásluhu aj Halák, ktorý vo viacerých šanciach exceloval a pri jedovke „hyperaktívneho“ McDavida zazvonila žŕdka. Tú jeho tím trafil aj v druhej časti, ale to už za stavu 3:0. Najprv sa so šťastím v presilovke presadil MacKinnon, keď popod ruku Haláka zavesil puk odrazený od zadného mantinelu. Zanedlho Chára po zlej rozohrávke svojej formácie v snahe odpratať puk ho prisunul na čepeľ pohotového Nugenta-Hopkinsa a podobne sa vzápätí mohol slovenskému zadákovi poďakovať Gaudreau, tentoraz po priklepnutí puku korčuľou. Zo slovenských hokejistov okrem Haláka a Hossových defenzívnych ťahov zaujal len Sekera, ktorý po chybičkách v prvej časti postupne získal istotu i prehľad vzadu a aj smerom dopredu dal svojim formáciám niekoľko podnetov. Európsky výber si však celkovo vypracoval oveľa menej čistých príležitostí, Gáborík sa nedostal do žiadnej a Tatar do presilovkovej pološance. V treťom dejstve odišiel predčasne do kabíny zranený Hossa a po faule Streita zavŕšil výsledok MacKinnon z trestného strieľania.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár