ROLAND GARROS: Nadal opäť kráľom Paríža. Vo finále ešte nenašiel premožiteľa!

Paríž/Košice

Parížska antuka na kurte Philippe Chatriere mu doslova patrí! Rafael Nadal vyhral Roland Garros už 14-krát

Vo finále ho nezastavil ani mladý talent z Nórska Casper Ruud. Nadal počas kariéry vo finále parížskeho grandslamu ešte neprehral a má fenomenálnu bilanciu 14:0.

Aj tohtoročné finále bolo v jeho jasnej réžii a mladému Ruudovi v poslednom sete dokonca uštedril kanára. Po setoch 6:3 6:3 a 6:0 si tak mohol naplno vychutnať pocit víťazstva. V 36. rokoch je Nadal najstarším víťazom v Paríži a v historickom granslamovom rebríčku sa odpútal od Federera a Djokoviča na rozdiel 2 grandslamov – celkovo ich má na konte už 22.

Prvýkrát v kariére zároveň vyhral v jednom roku dva úvodné grandslamy Australian Open a French Open. V rebríčku sa posunie na 4. miesto.

Pre Ruuda je finále v Paríži zatiaľ najväčší kariérny úspech a čakať ho môže skvelá budúcnosť. Je zároveň prvým Nórom, ktorý si zahral finále grandslamu a v rebríčku mu patrí 6. miesto – kariérne maximum.

Obaja hráči po zápase nešetrili komplimentmi na svoje adresy.

„Casper, bolo mi cťou hrať proti tebe vo finále. Čaká ťa skvelá kariéra. Máš vo svojom tíme výnimočných ľudí, ktorí odvádzajú super robotu. Prajem vám len to najlepšie.“ povedal Nadal na adresu Nóra.

„Rafa, zasa si to dokázal a získal 14. parížsky titul. Všetci vieme, aký si veľký šampión. Konečne som pocítil, aké je to hrať proti tebe vo finále Roland Garros, nie som prvá obeť. Ďakujem za prijatie do tvojej akadémie, v ktorej môžem trénovať. Verím, že ešte budeš pokračovať v kariére, lebo si veľkou ikonou svetového tenisu.“ nechal sa počuť Ruud.

Sezóna pokračuje trávnatou časťou a na programe bude 3. grandslam – slávny WIMBLEDON!

#milujemešport #milujemetenis | ROLAND GARROS | Šport.sk

Pridaj komentár