Premier League: 4. kolo – Debakel pre United aj Liverpool

Anglická Premier League má za sebou priam šialené 4. kolo, v ktorom sme boli svedkami hneď dvoch vysokých prehier na úkor papierových favoritov

V súboji dvoch nezdolaných celkov, Aston Villa a FC Liverpool, mali od začiatku navrch domáci. Všetko odštartovala chyba brankára „The Reds“, Adriana a postupne začali padať góly do siete hostí ako na bežiacom páse.

Napokon z toho bola jedna z najhorších prehier pre obhajcu titulu z Liverpoolu v histórii 7:2.

Hráči Liverpoolu po vysokej prehre. Zdroj: Reuters

Premier League – 4. kolo:

ASTON VILLA – LIVERPOOL FC 7:2 (4:1)

Góly: 4., 22. a 39. Watkins, 66. a 75. Grealish, 35. McGinn, 55. Barkley – 33. a 60. Salah

Vysokú prehru má za sebou aj Manchester United. Na domácej pôde prehrali vysoko 1:6 a išlo o ich celkovo len tretiu prehru so 6-timi inkasovanými gólmi v Premier League. ( 1996 – Southampton, 2011 – Man City)

K vysokej prehre prispela aj červená karta Martiala z 28. minúty. Tottenham je zároveň jediným tímom v histórii, ktorému sa podarilo na Old Trafford skórovať štyrikrát v prvom polčase, rovnaký kúsok dokázal v roku 1957.

MANCHESTER UNITED – TOTTENHAM 1:6 (1:4)

Góly: 2. Fernandes (z 11 m) – 7. a 37. Son Heung-Min, 30. a 79. Kane (druhý z 11 m), 4. Ndombele, 51. Aurier

5. kolo Premier League je na programe až po repre pauze 17. 10.