KVALIFIKÁCIA MS: Pekarík si pred Litvou tlak nepripúšťa

Peter Pekarík sa neobáva toho, že by slovenská futbalová reprezentácia v piatkovom dueli kvalifikácie MS 2018 s Litvou neuniesla zradnú pozíciu favorita a s tým súvisiaci tlak. Národné mužstvo má podľa neho veľkú vnútornú silu i skúsenosti, pričom tieto atribúty by mali dopomôcť k potvrdeniu papierových predpokladov na ihrisku a viesť k zisku dôležitých troch bodov.

„Nemám obavy, že by toto mužstvo nezvládlo tlak. Už neraz dokázalo, že v správnej chvíli vie zabrať. Naposledy pred mesiacom proti Škótsku, za čo chalanom patrí obrovská pochvala. Po prehre v Slovinsku, ktorá nás vzhľadom na vyrovnaný priebeh môže mrzieť, sme mali nôž na krku. Silného ostrovného súpera sme však jasne prevýšili a zdolali ho po sebavedomom výkone rozdielom triedy,“ povedal Pekarík, ktorý pre zranenie v spomínanom súboji – ako aj predtým v Slovinsku – chýbal. Svalové problémy pominuli, 30-ročný pravý obranca Herthy Berlín sa už cíti v poriadku. Pekarík pred novembrovým asociačným termínom odohral tri zápasy za svoj klub, ktorý figuruje na štvrtom mieste bundesligovej tabuľky. „Hertha vo svojej histórii nezažila taký úspešný štart do sezóny. Všade cítiť eufóriu, v meste aj na štadióne,“ tešilo Pekaríka.

Zápas s Litvou je po Škótsku ďalší, v ktorom slovenskí futbalisti potrebujú na oživenie postupových šancí bodovať naplno. Pobaltský súper však v doterajšom priebehu kvalifikácie dokázal zaskočiť Slovinsko i Škótsko, preto musia byť zverenci trénera Jána Kozáka opatrní. „Očakávam náročný boj. Pamätám si oba zápasy s Litvou v kvalifikácii MS 2014, ktoré nemali víťaza. Litva je húževnatý a nepríjemný súper, ktorý zaznamenal progres. Pre mňa je zatiaľ najväčším prekvapením našej skupiny. Uvedomujeme si, že kvalifikácia sa už láme a je potrebné zbierať body. Sme v situácii, že ich máme po troch zápasoch na konte tri, preto by sme radi získali ďalšie. Keď chceme miešať postupové karty, musíme tento zápas vyhrať,“ vyhlásil Pekarík.

Chladné, nevyspytateľné novembrové počasie a tiež súper výkonnostne nepatriaci do európskej špičky môžu spôsobiť, že Štadión Antona Malatinského v Trnave nebude v piatok večer vypredaný. Na Anglicko sa po vstupenkách zaprášilo ako po teplých rožkoch, lenže následný októbrový zápas so Škótskom už priniesol pokles návštevnosti (11.098 divákov) a teraz hrozí, že ľudí príde ešte menej. Pekarík však dúfa, že fanúšikovia sa na poslednú chvíľu zmobilizujú. Mužstvo ich potrebuje: „Ja som v Trnave zatiaľ zakaždým zažil vypredaný štadión a fantastickú atmosféru. Verím, že fanúšikovia nás prídu v piatok povzbudiť a spoločnými silami získame dôležité tri body.“

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár