Dunajská Streda po debakli 7:0 vypadla z Európskej ligy

Futbalisti DAC Dunajská Streda vo včerajšom zápase 3. predkola Európskej ligy prehrali s rakúskym LASK Linz vysoko 7:0 a takmer vyrovnali „rekord“ v počte inkasovaných gólov slovenských tímov v pohárových súťažiach.

Nechýbalo veľa a neslávny rekord Matadoru Púchov, ktorý v odvete 1. kola Pohára UEFA prehral v roku 2003 s Barcelonou 0:8, mohol byť minimálne vyrovnaný. DAC chýbalo v zápase úplne všetko. Nasadenie, kondícia, kopili chyby v obrane a neukázali vôbec nič.

Vysoká prehra a vypadnutie všetkých slovenských pohárových zástupcov navyše znamená zníženie renkingu a pokles z 29. na 31. priečku. Kvalifikácia do EL alebo Ligy majstrov bude navyše od budúcej sezóny nový formát. K dvom najvyšším európskym súťažiam pribudne aj nová Európska konferenčná liga (EKL). Vďaka priam „famóznemu” koeficientu budú naše kluby aj na tomto turnaji štartovať už v 1. predkole. Krajiny, ktoré sú v rámci národného koeficientu pod 29. pozíciou, musia začínať od úplného začiatku.

Slovenský futbal tak znova klesol a ani minuloročný postup Slovana do skupiny EL nestačí na vyššie priečky. Tento rok ale patrí k tým, na ktoré sme už dlhodobo zvyknutí. 3. predkolo bolo maximum.

Futbalisti DAC po „výprasku“. Zdroj: Šport.sk

#milujemešport

Pridaj komentár