Bronz vybojovali Kanaďania

Pjongčang 24. februára (TASR) – Tretie miesto v hale v Kangnungu nad Českom v desaťgólovej prestrelke 6:4. Kanaďania si tak napravili chuť po prekvapujúcej prehre v semifinále s Nemeckom, po ktorej prišli o šancu na obhajobu titulu. Česi si predĺžili čakanie na cenný kov, naposledy získali pod piatimi kruhmi bronz v Turíne 2006.

Kanada odplatila Čechom skupinovú prehru 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Už v prvej tretine si vytvorila náskok 3:1, úvodné tri góly pritom padli v rozmedzí 31 sekúnd. Za Kanaďanov sa postupne presadili Andrew Ebbett, Chris Kelly a Derek Roy, Martin Růžička medzitým skorigoval na 1:1. Po bezgólovom druhom dejstve pokračovala prestrelka v treťom. Kanada viedla štyri minúty pred koncom 6:2, Červenka ešte dvomi gólmi znížil na 4:6, no na viac sa Česi už nezmohli.

Česko – Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)

Góly: 10. Růžička (Červenka), 47. Kovář (Horák, Řepík), 57. Červenka (Nakládal, Mertl), 58. Červenka (Horák, Mozík) – 9. Ebbett (Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. Roy (Kozun, Bourque), 46. Ebbett (Kozun, Goloubef), 50. Kelly (Klinkhammer), 56. Wolski (Howden). Rozhodovali: Mayer (USA), Olenin (Rus.) – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4807 divákov.

zostavy:

Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Kolář, Mozík, Jordán, Kundrátek, Němec – Kubalík, Kovář, Erat – Červenka, Mertl, Růžička – Radil, Koukal, Zohorna – Birner, Horák, Řepík – Vondrka

Kanada: Poulin – Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Lapierre, O’Dell, Raymond – Kozun, Roy, Bourque – Thomas, Ebbett, Wolski – Howden, Kelly, Klinkhammer – Vey