Sagan je lídrom pretekov Eneco Tour 2016

Slovenský cyklista Peter Sagan je novým lídrom pretekov Eneco Tour 2016. Úradujúci majster sveta i Európy triumfoval v štvrtkovej 4. etape, ktorá viedla z belgického Aalteru do Sint-Pieters-Leeuw a merala 202 km. Jazdec tímu Tinkoff, ktorý zaznamenal druhý etapový triumf za sebou, dosiahol víťazný čas 4:42:12 h. Zásluhou 10-sekundového bonusu sa dostal na čelo priebežnej klasifikácie, z bieleho dresu lídra pretekov vyzliekol Rohana Dennisa. Sagan po štvrtku vedie celkové poradie pred Austrálčanom s náskokom siedmich sekúnd.

Na druhom mieste v cieli 4. etapy finišoval Nemec André Greipel (Lotto–Soudal), tretí bol Nór Alexander Kristoff (Kaťuša). Tesne pred záverečným špurtom videli diváci pád, do ktorého sa zaplietli Austrálčan Michael Matthews a ďalších osem jazdcov. Sagan sa skrumáži šikovne vyhol a sústredil sa na finiš. V snahe dostať sa dopredu sa dostal do kontaktu s Francúzom Arnaudom Démarem (FDJ), potom predstihol Kristoffa a o jeho víťazstve v dramatickom súboji s Greipelom musela rozhodnúť až cieľová fotografia.

Úvod etapy poznačil nepríjemný pád Belgičana Toma Boonena. Jazdca tímu Etixx-QuickStep previezli so zraneniami hlavy do nemocnice. Ako informoval portál cyclingnews.com, ohrozená je jeho účasť na októbrovom svetovom šampionáte v katarskej Dohe.

Manažér stajne Etixx-QuickStep Patrick Lefevere uviedol, že 35-ročný Boonen spadol vo chvíli, keď sa občerstvoval. „Tom jedol a v tom momente trafil výtlk na ceste. Po páde sa cítil otrasený, krútila sa mu hlava. Preto sme zvolili prevoz do nemocnice, kde sa podrobil detailným testom. Všetci veríme, že jeho zranenia nebudú vážne,“ vyhlásil Lefevere.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár