SVETOVÝ POHÁR: Tímu Európy vypadol brankár, Šatan musí povolať iného

Zdroj: tasr.sk

Quebec 6. septembra (TASR) – Dánsky hokejový brankár Frederik Andersen sa nezúčastní na blížiacom sa Svetovom pohári v Toronte (17. septembra – 1. októbra). Dvadsaťšesťročný severan utrpel v piatkovom zápase olympijskej kvalifikácie proti Slovinsku zranenie v hornej časti tela a nebude tak k dispozícii Tímu Európy.

Andersen sa zranil pri nešťastnej kolízii so spoluhráčom, keď po nej tvrdo dopadol na rameno. Vedenie jeho klubu NHL Toronto Maple Leafs oznámilo, že dánsky brankár bude pauzovať tri až štyri týždne. „Je to smola, že sa nebude môcť predstaviť na Svetovom pohári. Pre nás je však dobre, že budeme môcť denno-denne monitorovať jeho zdravotný stav. Mal by stihnúť predsezónny tréningový kemp,“ povedal pre zámorské médiá tréner „javorových listov“ Mike Babcock. Maple Leafs získali Andersena tesne pred júnovým draftom z Anaheimu, následne s novou brankárskou jednotkou podpísali päťročný kontrakt na 25 miliónov dolárov.

Vedenie Tímu Európy, ktorého manažérom je bývalý slovenský hokejista Miroslav Šatan, by malo čoskoro oznámiť meno náhradníka za Andersena. Podľa zámorských médií by ním mohol byť nemecký brankár Philipp Grubauer z Washingtonu. Tréner Ralph Krueger má k dispozícii tandem z NY Islanders Jaroslav Halák – Thomas Greiss. Európsky výber odohrá prvý duel na SP 17. septembra, keď narazí v Air Canada Centre na reprezentáciu USA.

Pridaj komentár