Slovenskí hokejisti v príprave na MS triumfovali v Dánsku

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase záverečnej prípravy pred majstrovstvami sveta, keď v dánskom Odense zdolali domáci výber 2:0. Zverenci trénera Zdena Cígera sa stretnú v rámci Euro Hockey Challenge s rovnakým súperom v sobotu o 16.00 h v Aalborgu.

Slováci boli počas väčšiny stretnutia aktívnejší a vypracovali si viacero šancí na strelenie gólu. To sa podarilo až v 34. minúte Liborovi Hudáčkovi, ktorý zužitkoval prihrávku Martina Bakoša. Pre útočníka švédskeho Örebrö to bol šestnásty gól v národnom drese. V závere duelu pridal druhý Patrik Lušňák, pre ktorého to bol jedenásty presný zásah v reprezentácii.

Slovensko si tak vylepšilo bilanciu s Dánskom, s ktorým sa stretne aj v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v Kolíne, na 12 výhier a štyri prehry. Zároveň natiahlo víťaznú sériu nad týmto súperom na päť duelov.

Dánsko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 34. L. Hudáček (Bakoš), 59. Lušňák (L. Hudáček). Vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.Dánsko: Dahm – J. B. Jensen, Larsen, D. Nielsen, N. Jensen, Lauridsen, Kristensen, Rondbjerg – K. Jensen, Regin, Madsen – Meyer, Klarskov Nielsen, Krag-Christensen – Poulsen, Jakobsen, From – Christensen, Mik. Hojbjerg, Mar. Hojbjerg – Boysen
Slovensko: J. Hudáček – Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Brejčák, Šedivý – Dravecký, Hudáček, Bakoš – Kudrna, Cingel, Lapšanský – Bartánus, Suja, Lušňák – Hrnka, Preisinger, Vandas – Svitana

Slovenskí hokejisti vstúpili do zápasu lepšie a v úvodnej desaťminútovke si vypracovali viacero šancí na gól. Dahm si však poradil so strelami L. Hudáčka, Bartánusa a Lušňáka. Ešte väčšia šanca prišla v 13. minúte, keď si hostia zahrali prvú presilovku. Príliš sa im však nevydarila a tak dánsky brankár nemal príliš veľa práce. Pár sekúnd po jej konci sa dostala do prečíslenia dvojica Dánov a J. Hudáček musel skrotiť tvrdú strelu Poulsena. Toho pri zakončení fauloval Brejčák a tak si v početnej výhode zahrali aj domáci. Tí predviedli oveľa lepšiu presilovku, v ktorej mal najväčšiu šancu From, ale slovenský brankár si jeho dorážku postrážil.

Dáni odštartovali druhé dejstvo dohrávanou presilovkou, no nič z nej nevyťažili. Na druhej strane unikli Cingel s Kudrnom, ktorý aj však vystrelil len do brankára. Podobne dopadol v 23. minúte aj Čajkovský. Následne prišla druhá početná výhoda hostí, počas ktorej síce zavreli súpera v pásme, no gólové šance si nevypracovali. Slováci mali v prvej polovici oveľa viac z hry, boli lepší i kombinačne a vypracovali si množstvo šancí. Dáni mali veľké problémy brániť stredné pásmo a v útoku príliš veľa vody nenamútili. Na dlhšie sa dostali do pásma súpera od 31. minúty, keď hrali piati proti štyrom, šancu mal Jakobsen, ale J. Hudáček si poradil. Ďalší priebeh bol zase v réžii hostí a v 34. minúte sa dočkali aj úvodného gólu. Prvý útok získal puk v strednom pásme, Bakoš ho na ľavom krídle posunul na L. Hudáčka, ktorý s ním obkrúžil bránku a bekhendom ho zasunul za Dahma – 0:1. V 38. minúte vypálil Švarný a pred brankárom dobiedzal ešte Bartánus, no k zakončeniu sa už nedostal. V závere tretiny ešte zahrozil do modrej Lauridsen, ale J. Hudáček bol pripravený.

Dáni sa dostali do väčšieho tlaku až od 46. minúty, keď si zahrali ďalšiu presilovku. Zahrali ju veľmi dobre a J. Hudáček mal plné ruky práce. Nápor pokračoval aj po jej uplynutí a keď išiel v 49. minúte na trestnú aj Brejčák, Slováci mali pred sebou ďalšie horúce chvíle. Do šancí sa Christensen, Jensen i Madsen, ale J. Hudáček si poradil. Dáni chceli vyrovnať, posunuli obranu vyššie a neustále dobiedzali, hostia tak mali problémy vôbec vyviesť puk za polovicu ihriska. Štyri minúty pred koncom navyše išiel zbytočne na trestnú Čerešňák a Slováci hrali opäť v oslabení. Ubránili sa tentokrát a necelé dve minúty pred klaksónom dokázali opäť skórovať. L. Hudáček vybojoval puk, prihral medzi kruhy Lušňákovi a jeho nevydarená strela skončila za Dahmovým chrbtom – 0:2.

Zdroj: tasr.sk