Slovenskí hokejisti prehrali s Olympijským tímom Ruska

Slovenskí hokejoví reprezentanti nestačili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Nových Zámkoch na Olympijský výber Ruska, ktorému podľahli 1:3. V súboji s tímom tvoreným mladými hráčmi z KHL doplatili na nedôraznú koncovku a diery v defenzíve, ktoré súper v prvej tretine dvakrát potrestal. Jediný gól SR strelil v 15. min. presilovke Patrik Lušňák, v drese súpera sa dvakrát strelecky presadil Pavel Kraskovskij.

Zverenci trénera Zdena Cígera sa s ruským tímom stretnú aj v piatok v prvom zápase na turnaji Slovakia Cup v Nitre (18.00). Víťaz tohto duelu zabojuje o celkové prvenstvo na podujatí s úspešnejším z dvojice Bielorusko – Švajčiarsko (14.30).

Slovensko – Olympijský tím Ruska 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 15. Lušňák (Čajkovský) – 7. Leščenko (Kraskovskij, Kadejkin), 16. Kraskovskij (Leščenko), 59. Kraskovskij. Rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, Tvrdoň (všetci SR), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Slovensko: Konrád – Šedivý, Čajkovský, Švarný, Graňák, Jánošík, Čerešňák, Valach – Buc, Hudáček, Lušňák – Skokan, Marcinko, Bakoš – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Macík, Suja, Šťastný
Olympijský tím Ruska: Šaryčenkov (42. Demčenko)- Manuchov, Rafikov, Korjagin, Naumenkov, Beliakov, Judin, Vasilevskij, Provolnev – Kadejkin, Kraskovskij, Leščenko – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Michejev, Rasskazov, Kazakov – Garejev, Osnovin, Varfolomejev

V bránke SR dostal od úvodu šancu Konrád, do zápasu ešte nezasiahli hráči Sparty Praha a nenastúpil ani chorý Haščák. Tréner Cíger preto donominoval Tvrdoňa, ktorý sa predstavil na krídle tretieho útoku.

Slováci boli od úvodu strelecky aktívnejší, mali častejšie puk na hokejkách, no pri rozohrávke boli nedôslední, čo súper využíval na rýchle brejky. V 6. min. zaspala domáca defenzíva a po zrazenej strele Kraskovského prekonal Konráda úplne voľný Leščenko – 0:1. Ten istý hráč mal potom dve šance na zvýšenie náskoku. V 9. min. sa dostal do samostatného úniku, no Konrád jeho pokus vyrazil ramenom, vzápätí Leščenko sám pred brankárom nespracoval prudkú prihrávku Kraskovského. V 13. min. neuspel v koncovke ani nekrytý Šenfeld. O dve minúty neskôr putoval na trestnú lavicu Kaletnik a domáci tím presilovku expresne využil, po Čajkovského delovke sa pohotovo zorientoval pred súperovou bránkou Lušňák a z dorážky vyrovnal na 1:1. Slováci si však následne opäť nedali pozor na prvý útok hostí, ktorý prečíslil domácu obranu, Kraskovskij zakombinoval s Leščenkom a Rusi opäť viedli. O okamžitú odpoveď sa snažil Marek Slovák, proti bol betón Šaryčenkova.

V druhej tretine tempo hry oproti tej prvej opadlo. Cígerov tím síce zvýšil ofenzívne úsilie, pohybom si vypýtal fauly, v presilovkách však veľa vody nenamútil. Za zmienku stoja iba nepremenené šance Bakoša a L. Hudáčka. Rusi sa zameriavali na pozorné vykrývanie priestoru pred svojím brankárom a naďalej využívali každú možnosť na rýchly výpad. V 35. min. zahodil tutovku Kadejkin, Konrád jeho pokus vytesnil betónom.

Hráči s dvojkrížom do hrudi sa v ďalšom priebehu nevedeli dostať do tempa a namiesto snahy domácich o vyrovnanie tak publikum v Nových Zámkoch sledovalo skôr nebezpečné akcie Rusov. Hneď v úvode tretej časti ušiel slovenskej obrane Leščenko a Konráda zachránila od tretieho gólu ľavá žŕdka. V 42. minúte museli Rusi meniť brankára, zraneného Šaryčenkova vystriedal Demčenko. Potom zborná pritlačila Slovákov v presilovke, v ktorej Manuchovovi „ukradol“ gól výstavným zákrokom lapačkou Konrád. Až v samom závere si dokázali Slováci vytvoriť tlak. V 50. min. stroskotal pred Demčenkom Lušňák, vyrovnanie nepriniesla ani aktivita Macíka a šanca L. Hudáčka. Domácemu tímu nepomohla už ani power play bez brankára, naopak Kraskovskij svojím druhým gólom v zápase spečatil skóre na konečných 3:1 pre Rusov.

Zdroj: tasr.sk