Sagan koniec na le tour

Peter Sagan a jeho tím sa do poslednej chvíle k incidentu, ktorý Slováka vyradil z Tour de France, nevyjadrovali. Pred médiá predstúpili iba so strohým vyhlásením o akceptácii trestu a odmietnutí viny.

Mlčanie na sociálnych sieťach prelomil dvojnásobný majster sveta až v stredu večer, kedy zverejnil video zo zadného sedadla auta, smerujúceho na letisko: „Zdravím všetkých mojich priateľov. Je to pre mňa smutný koniec, ale aj tak. Ďakujem veľmi pekne za vašu podporu a za všetkých fanúšikov v Nemecku, Belgicku, Luxembursku aj Francúzsku. Teraz idem na letisko, smer Monako navštíviť moju manželku. Ďakujem vám ešte raz, dodávate mi veľa energie, pokračujte v tom.“

Sagan približne 50 m pred cieľom utorňajšej etapy vystrčil lakeť, zasiahol vedľa neho šprintujúceho Cavendisha, ktorý vletel do ochrannej bariéry. Následne cez neho prepadli ďalší jazdci. Slovákovi, ktorý v cieli obsadil druhé miesto, najskôr za kolíziu udelili 30-sekundovú penalizáciu a odobrali mu 80 bodov. Pretekárska jury však neskôr rozhodla o úplnej diskvalifikácii. Podľa nej Sagan priamo zavinil Cavendishov pád.

Pridaj komentár