Pozzato o Saganovi: Je to najsilnejší jazdec všetkých čias

San Remo z roku 2006 Filippo Pozzato vzdal deň pred tohtoročnou edíciou slávnych pretekov veľkú poctu slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi. Tridsaťpäťročný taliansky klasikár označil úradujúceho majstra sveta za najsilnejšieho pretekára všetkých čias.

Pozzato v rozhovore pre denník La Gazzetta dello Sport ďalej uviedol, že dvadsaťsedemročný Slovák je podľa neho najväčší favorit sobotňajšieho podujatia. „Sagan je jasný favorit, aj keď nikdy nie je nič isté. Greg van Avermaet ho zdolal na Omloop Het Nieuwsblad. No pre mňa je Sagan, ktorý môže v sobotu zaútočiť už v skorých fázach pretekov, ten najsilnejší jazdec všetkých čias. Doteraz nebolo nikdy v jednom momente toľko pretekárov s takou výkonnosťou a z toľkých krajín. Všetko je na najvyššej úrovni, či už materiál, tréning, alebo príprava. A v tomto kontexte, Sagan dokáže zdolať ako špurtérov, tak aj vrchárov. A konečne si uvedomil, aký je silný,“ povedal.

Pozzato triumfoval na „Primavere“ pred jedenástimi rokmi a už nepatrí medzi širší okruh favoritov na výhru. No stále vie prehovoriť do výsledkov. Vlani skončil na ôsmej priečke, najlepšie zo všetkých Talianov na štarte. „Sú to demokratické a elitárske preteky zároveň. Demokratické preto, že dávajú vieru na úspech množstvu jazdcov. Elitárske, pretože ich dokáže vyhrať len skutočný šampión. Na 300-kilometrovej trati nevyhráte náhodou,“ uviedol.

Miláno – San Remo odštartuje v sobotu 18. marca a na pretekárov čaká 291 kilometrov v sedle. Okrem Petra Sagana sa na štart postaví aj jeho starší brat a tímový kolega zo stajne Bora-Hansgrohe Juraj.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár