Peťo Sagan sa stal víťazom prvej etapy okolo Poľska

Krakov 29. júla (TASR) – Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej prvej etape 74. ročníka pretekov Okolo Poľska. Jazdec tímu Bora-hansgrohe uspel v záverečnom špurte 130-kilometrovej etapy so štartom i cieľom v Krakove a zaknihoval triumfálny návrat po nedávnej diskvalifikácii na Tour de France.

V prvej etape čakal na pelotón zvlnený terén, kde sa nachádzali dve horské prémie. Záver pretekov sa už uskutočnil na 4-kilometrovom mestskom okruhu, kde sa očakával súboj najrýchlejších špurtérov. Hneď v úvode unikli štyria cyklisti, neskôr sa vedúca skupina zúžila na duo Martijn Keijzer – Maciej Paterski. Štrnásť kilometrov pred cieľom pelotón oboch pohltil a začal sa boj o etapový triumf. Tesne pred cieľom prišlo v pelotóne k nepríjemnému pádu, na zemi zostalo niekoľko cyklistov. Sagan si v špurte vytvoril pozíciu na pravej strane balíka a napokon preťal cieľovú pásku s veľkým prehľadom pred ostatnými konkurentmi. Jeho krajan a tímový kolega Erik Baška obsadil 135. priečku.

„Nastal čas na zmenu. To, čo sa udialo na Tour de France, na to som už zabudol. Už som o tom hovoril dosť. Teraz sa teším na ďalšie etapy v pretekoch Okolo Poľska. Očakávam na nich množstvo fanúšikov zo Slovenska. Sú to moje prvé preteky po trojtýždňovej prestávke, uvidím, ako na tom som. Víťazstvo v prvej etape vnímam pozitívne,“ citoval Sagana špecializovaný portál cyclingnews.com.

Sagan na tomto podujatí triumfoval v roku 2011. Po sedemetapových pretekoch v Poľsku bude súťažiť na BinckBank Tour, ktoré mali doteraz meno Eneco Tour, na cestách v Beneluxe (7. – 13. augusta). Dvojnásobný majster sveta sa potom vyberie do Kanady, kde absolvuje GP Quebecu a Montrealu (8. a 10. septembra). Následne bude štartovať v nórskom Bergene, kde bude 24. septembra obhajovať titul majstra sveta.

Pridaj komentár