Obyvatelia Calgary sú proti organizácii ZOH 2026

V prípade odstúpenia kanadského mesta by zostali v hre o ZOH 2026 len Štokholm a spoločná kandidatúra talianskych miest Miláno a Cortina d’Ampezzo.

Calgary 14. novembra (TASR) – Obyvatelia Calgary hlasovali proti možnosti usporiadať zimné olympijské hry 2026 vo svojom meste. Výsledok by mohol ovplyvniť rozhodnutie mestskej rady, ktorá má konečné slovo v súvislosti s kandidatúrou na organizáciu najväčšej športovej udalosti.

Predstavitelia Kanadského olympijského výboru (COC) sú z výsledku hlasovania sklamaní. „Privítať v Kanade celý svet by prinieslo nespočetné množstvo výhod pre našu krajinu. Ľudia by mohli zažiť pocit, ako hry všetkých spájajú,“ citovala stanovisko COC agentúra AP.

„Veľmi sme chceli, aby Calgary hostilo olympijské a paralympijské hry. Veľa sme sa naučili o našej komunite a o každom z nás,“ uviedla šéfka exekutívy Calgary 2026 Mary Moranová.

V prípade odstúpenia kanadského mesta by zostali v hre o ZOH 2026 len Štokholm a spoločná kandidatúra talianskych miest Miláno a Cortina d’Ampezzo. Švédskemu hlavnému mestu však hrozí v boji olympiádu predčasný koniec. V tamojšej mestskej rade dospeli k dohode, že na usporiadanie podujatia nesmú byť použité financie získané z daní. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vyberie hostiteľa OH 2026 na zasadnutí vo švajčiarskom Lausanne 24. júla budúceho roka.

Pridaj komentár