NHL: Hossa triumfoval, Halákov výkon nestačil

Slovenský hokejista Marián Hossa strelil v noci na sobotu víťazný gól Chicaga na ľade Calgary. O triumfe 3:2 rozhodol v 58. minúte, keď po strele Artemija Panarina dokorčuľoval vyrazený puk a z bránkoviska ho so šťastím doklepol do siete. Blackhawks zaznamenali dvanáste víťazstvo z osemnástich duelov prebiehajúcej sezóny NHL a na čele Západnej konferencie zvýšili náskok pred druhým Anaheimom na päť bodov. Pre Hossu to bol deviaty presný zásah v aktuálnom ročníku.

Do bránky New Yorku Islanders sa v noci na sobotu siedmykrát za sebou postavil Jaroslav Halák a hoci si pripísal 32 úspešných zákrokov, svoj tím napokon nedoviedol k víťazstvu. Islanders prehrali doma s Pittsburghom 2:3 po predĺžení, v ktorom strelil víťazný gól Kris Letang po skvelej práci Sidneyho Crosbyho. „Ostrovania“ zaknihovali štvrtú prehru za sebou a v tabuľke Východnej konferencie im patrí predposledná 15. priečka.

Duel medzi Washingtonom a Detroitom rozhodol jediný gól Jaya Beaglea z 55. minúty. Brankár Capitals Braden Holtby prispel k triumfu 25 úspešnými zákrokmi a zaknihoval premiérový shutout v tejto sezóne, celkovo 24. v profiligovej kariére. Detroit prehral ôsmy z uplynulých desiatich zápasov, čo malo za následok hlboký prepad pod osmičku najlepších tímov Východnej konferencie. Slovenský krídelník Tomáš Tatar odohral v noci na sobotu 16:27 min., pričom na ľade bol pri jedinom góle duelu.

Sumáre NHL:

COLUMBUS BLUE JACKETS – NEW YORK RANGERS 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 17. Karlsson, 26. Gagner, 52. Calvert (Karlsson, Murray), 60. Jenner (Atkinson) – 32. Grabner, 49. Zibanejad (Skjei, Holden). Brankári: Bobrovskij – Lundqvist, strely na bránku: 24:27, 14.541 divákov

NEW YORK ISLANDERS – PITTSBURGH PENGUINS 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 22. Nelson (Strome, Tavares), 23. Beauvillier – 16. Crosby (Letang, Kunitz), 34. Daley (Kessel, Kunitz), 62. Letang (Crosby). Brankári: HALÁK – Murray, strely na bránku: 22:35, 13.365 divákov

WASHINGTON CAPITALS – DETROIT RED WINGS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 55. Beagle (Orlov). Brankári: Holtby – Howard, strely na bránku: 28:25, 18.506 divákov

CAROLINA HURRICANES – MONTREAL CANADIENS 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 44. Skinner (Haisey, Aho), 48. Teräväinen (Hainsey, Rask), 50. Rask (Lindholm) – 35. Petry (Markov, Hudon), 56. Shaw (Markov, Petry). Brankári: Ward – Montoya, strely na bránku: 18:33, 12.101 divákov

CALGARY FLAMES – CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 24. Bennett (Monahan, Brouwer), 28. Monahan (Bennett, Brouwer) – 8. Hartman (Anisimov), 35. Seabrook (Keith, Kane), 58. HOSSA (Panarin, Kempný). Brankári: Johnson – Crawford, strely na bránkU: 30:24, 18.691 divákov

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 16:27 0 0 0 -1 1 0
Marián Hossa (Chicago) 17:30 1 0 1 1 2 2
Richard Pánik (Chicago) 09:07 0 0 0 -2 0 0
—————————————————
Jaroslav Halák (NY Islanders) 61:21 32/35 91,4

-za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov

Zdroj: tasr.sk