Nemecký pohár – udiali sa ďalšie tri zmeny

Na pondelňajšom zraze v Bratislave sa tak hlásili aj Patrik Svitana, Marcel Haščák a David Šoltés, ktorí nahradili trio Samuel Buček, Milan Bartovič a Patrik Tybor.

Bratislava 22. októbra (TASR) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan museli krátko pred odchodom na prípravný turnaj Nemecký pohár urobiť ďalšie tri zmeny. Na pondelňajšom zraze v Bratislave sa tak hlásili aj Patrik Svitana, Marcel Haščák a David Šoltés, ktorí nahradili trio Samuel Buček, Milan Bartovič a Radoslav Tybor. Oproti pôvodnej nominácii tak do Krefeldu odcestuje päť nových hráčov. Turnaj je na programe od 8. do 11. novembra.

Už v nedeľu totiž vypadli útočníci Lukáš Handlovský a Matej Paulovič a namiesto nich pôjdu do Nemecka nováčik Branislav Rapáč z Nitry a Andrej Kudrna z pražskej Sparty. Všetky absencie sú zo zdravotných dôvodov. Na pondelňajšom zraze v Bratislave neboli prítomní všetci 25 hráči, niektorí z nich sa k tímu pripoja v najbližších dňoch pre klubové povinnosti. „Pred dvomi dňami sa ma niekto pýtal, či sme mali zmeny a povedal som, že žiadne. Až som bol prekvapený, že všetci idú. Prešlo 48 hodín a zrazu máme päť útočníkov, ktorých sme museli nahradiť. Väčšinou sú to zranenia, Tybor mi dnes volal, že má horúčku. Museli sme hľadať náhrady a máme to vyriešené, i keď dnes na tréningu nebudeme kompletní. Zajtra bude tá účasť oveľa väčšia, no ešte budú chýbať nejakí hráči, ktorí hrajú v utorok Ligu majstrov. Pridajú sa k nám po zápasoch,“ povedal Šatan.

Generálnemu manažérovi ospravedlnenky skomplikovali situáciu, no našiel v nich aj pozitíva. „Nevadí, že neuvidíme hráčov, ktorých sme chceli, pretože nám to dáva možnosť vidieť iných, ktorí sa pôvodne nezmestili, alebo sme ich ‚odložili‘ na december. Tak dúfam, že sa to vystrieda,“ pokračoval.

Mužstvo odcestuje do Krefeldu v stredu dopoludnia. Na turnaji sa postupne stretne so Švajčiarskom (štvrtok 15.30 h), „olympijským tímom“ Ruska (sobota, 17.00 h) a domácim výberom (nedeľa, 14.30 h).

Dvadsaťpäťčlenný výber je mix skúsených starších hráčov a reprezentačných debutantov. V kádri figurujú štyria nováčikovia – okrem Rapáča aj brankár Andrej Košarišťan, útočník Róbert Lantoši a obranca Martin Chovan. Najskúsenejší je obranca Michal Sersen so 111 reprezentačnými štartmi. „Dúfam, že nováčikovia sa budú chcieť ukázať a pobiť o miestenku. Vedia, že budú majstrovstvá sveta na Slovensku. Minulý rok v príprave sa ukázalo, že tá popradská päťka, ktorú sme zobrali možno len na skúšku, sa dostala na MS a výkonmi bola naša druhá lajna,“ uviedol Šatan. Hráči Slovana nastúpia v Nemecku len v dvoch zápasoch, pretože po turnaji ich čaká náročný trip v lige.

V 25-člennom kádri je jedenásť hráčov z domácej Tipsport Ligy, osem z českej extraligy. Vďaka Slovanu Bratislava má KHL štvornásobné zastúpenie. Zo švédskej a fínskej ligy nominovali po jednom hráčovi. Tomáš Malec dostal pozvánku po desaťročí. V bránke dostanú priestor Jaroslav Janus a nováčik Andrej Košarišťan. „Brankárov sleduje Jano Lašák, ale viem, že obaja sú skvelí a chceme im dať šancu. O tom to je. Ja sa teším na to, ako sa ukážu na medzinárodnom fóre,“ uviedol Ramsay.

Asistentom trénera Ramsayho bude počas celej sezóny Róbert Petrovický. Počas sezóny sa však v úlohách asistentov budú striedať viacerí. Do Nemecka pôjde v tejto funkcii Ján Pardavý.

Andrej Kudrna dostal pozvánku do národného mužstva až dodatočne, o to viac sa jej potešil. „Keď som videl, že mi telefonuje pán Šatan, tak som dúfal, že ma zavolá na zraz. Som za to rád. Budem sa snažiť odviesť čo najlepšiu prácu. Očakávania mám tie najvyššie, na turnaji sa stretneme so silnými súpermi, každý zápas bude ťažký,“ povedal 27-ročný útočník pražskej Sparty, ktorý reprezentoval SR na uplynulých dvoch svetových šampionátoch ako i ZOH 2018 v Pjončangu.

Center Milan Kytnár pôjde na Nemecký pohár v pozícii najlepšieho strelca Tipsport Ligy, v doterajšom priebehu sezóny dal v drese lídra súťaže Zvolena 14 gólov v 22 stretnutiach. „Cítim sa výborne. So Zvolenom sme mali síce trochu náročnejší program, keď sme odohrali štyri zápasy v priebehu piatich dní, ale myslím si, že sme to zvládli perfektne. Veľmi sa teším na túto reprezentačnú akciu. Uvidíme, aká bude moja úloha v tíme, nech dostanem akúkoľvek, budem sa ju snažiť plniť čo najlepšie. Všetci sa tu budeme snažiť ukázať v čo najlepšom svetle, predsa len, bojuje sa o miestenky na domáce majstrovstvá sveta,“ poznamenal.

Nominácia SR na Nemecký Pohár:

brankári: Jaroslav JANUS (HC Litvínov, ČR), Andrej KOŠARIŠŤAN (HC Nové Zámky, SR)
obrancovia: Peter ČEREŠŇÁK (HC Škoda Plzeň, ČR), Marek ĎALOGA (Mora IK, Švéd.), Martin GERNÁT (HC Oceláři Třinec, ČR), Mário GRMAN, Michal SERSEN (obaja HC Slovan Bratislava, KHL), Martin CHOVAN (HC 07 Detva), Tomáš MALEC, Juraj MIKUŠ (obaja HC Kometa Brno, ČR), Mislav ROSANDIČ (Mountfield HK, ČR)
útočníci: Patrik SVITANA, Dávid BONDRA (HK Poprad), Miloš BUBELA (HC Dynamo Pardubice, ČR), Róbert LANTOŠI, Branislav RAPÁČ (obaja HK Nitra), Milan KYTNÁR, Rastislav ŠPIRKO (obaja HKM Zvolen), Michal KRIŠTOF (Kärpät Oulu, Fín.), Mário LUNTER, Matúš SUKEĽ (obaja HC Slovan Bratislava, KHL), Radovan PULIŠ (HC 07 Detva), Marcel HAŠČÁK, David ŠOLTÉS (obaja HC Košice), Andrej KUDRNA (Sparta Praha)

Program zápasov Nemeckého pohára 2018:

8. novembra 15.30 h SLOVENSKO – Švajčiarsko
8. novembra 19.00 h Nemecko – Rusko
10. novembra 13.30 h Nemecko – Švajčiarsko
10. novembra 17.00 h Rusko – SLOVENSKO
11. novembra 11.00 h Švajčiarsko – Rusko
11. novembra 14.30 h Nemecko – SLOVENSKO

Pridaj komentár