MS17: Brankár Hudáček o prehre s Dánmi: V kabíne padali ostré slová

Výkon slovenských hokejistov v treťom zápase na MS proti Dánsku bol ako deň a noc. Nástup do tretej tretiny bol v ostrom kontraste s letargiou z prvých dvoch častí a bolo jasné, že počas prestávky sa v kabíne diali veci. Ostrejším slovníkom čistil žalúdky predovšetkým Július Hudáček.

Slovenský brankár sa v prvých dvoch tretinách prizeral bezkrvnému výkonu spoluhráčov, ktorí sa dopúšťali viacerých chýb a ich hre chýbala potrebná iskra. V druhej prestávke si vzal slovo práve Hudáček a jeho ostrejšie slová napokon zabrali. „Začal som to ja, pretože takto sa naozaj nedá hrať. Pred treťou tretinou sme si povedali nejaké veci, ktoré sa nedajú citovať do médií,“ prezradil Hudáček.

Po stretnutí sa najviac hovorilo o tretej tretine, ktorú by slovenskí reprezentanti radi zopakovali v ďalších zápasoch. Ideálne už v tom stredajšom proti Nemecku. „Takýto príhovor asi musí prísť už pred prvou tretinou. Musí to byť iné. V tretej časti sme odrazu korčuľovali, hádzali sme sa do striel, išli nám presilovky. Ja som veril do poslednej chvíle, že Dánov zdoláme za tri body. Nemám rád to slovo, no chýbalo nám aj trochu šťastia,“ konštatoval Július Hudáček.

Na zápase Slovenska s Dánskom bolo 4544 divákov, čo je najmenej v doterajšom priebehu kolínskej časti šampionátu. Slovenské hlasivky bolo počuť, no vo štvrtom zápase bude atmosféra úplne iná. Hoci nepôjde o šláger skupiny, dá sa očakávať búrlivé prostredie s veľkou podporou domácich reprezentantov. S tými sa Slováci stretnú presne do roka a do dňa po tom, čo im vlani v Petrohrade podľahli 1:5. Bol pri tom aj brankár Hudáček. „Dobre vieme, ako sme s nimi hrali vlani. Majú vynikajúce mužstvo a dá sa očakávať, že pred plnou halou na nás vybehnú. Bude to fuška. Musíme hrať proti nim tak, ako sme hrali v tretej tretine s Dánskom,“ poznamenal Hudáček.

Slovenský hokejový obranca Martin Gernát zaznamenal v zápase proti Dánsku na MS v Kolíne svoj prvý gól v reprezentačnom drese medzi seniormi. Jeho zásah od modrej čiary naštartoval stíhaciu jazdu Slovákov, ktorým sa napokon podarilo v tretej tretine zmazať trojgólový náskok súpera.

Kolín je pre Gernáta osudový. Pred šiestimi rokmi bol v nemeckom meste na návšteve práve v čase, keď sa dozvedel, že ho draftoval Edmonton Oilers. V Kolíne zaznamenal i prvý štart na seniorských MS a napokon aj prvý gól. „Pocity sú napriek tomu zlé, pretože sme prehrali. Môj gól mohol byť čerešničkou na torte, ale keďže sme nezvíťazili, nemám z neho až takú radosť,“ povedal Gernát.

Slováci prehrávali s Dánskom po dvoch tretinách 0:3. Dvomi individuálnymi chybami ponúkli súperovi prečíslenia, ktoré Dáni využili. V treťom dejstve však práve rýchly Gernátov gól pomohol k záchrane zápasu. „Tréner Cíger prišiel po druhej tretine do šatne a povedal nám, aby sme zostali pozitívni a hrali ten hokej, ktorý máme v systéme. Okrem neho na nás nakričal aj Julo Hudáček, zabuchol dvere a povedal, aby sme hrali srdcom. To nám dovtedy chýbalo a preto to skončilo takto,“ kritizoval 24-ročný obranca. Obrat napokon Slováci nedokonali, ale bod môže mať v konečnom účtovaní cenu zlata. „Po takom priebehu určite poteší, ja som rád, že sme dokázali, že vieme dať za tretinu tri góly, ale s takouto hrou nebudeme mať proti silnejším súperom žiadnu šancu.“

Na oddych a regeneráciu mali Slováci necelých 24 hodín, už v stredu večer o 20.15 h ich čakal duel proti domácemu Nemecku. Kým v zápase s Dánskom bolo v hľadisku 4454 divákov, Nemcov poženie dopredu vypredaná Lanxess aréna. „Fanúšikovia vyhecujú zápas viac, o to ťažšie sa nám bude hrať, ale vďaka tretej tretine s Dánskom máme na čom stavať,“ povedal Gernát, ktorý sa zamyslel aj nad otázkou, či by mohli mať Nemci viac síl, keďže na rozdiel od Slovákov mali v utorok voľný deň. „Je to individuálne u každého hráča, ja mám radšej, keď sú zápasy za sebou. Nemecko je ťažký súper, ale my máme vďaka tretej tretine s Dánskom veľa pozitívnej energie,“ dodal Gernát.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár