MS vo florbale mužov: Slováci s historickým úspechom! V Helsinkách skončili na 7. mieste

Fínsko/Helsinki

Slovenskí florbalisti majú za sebou historicky najlepší svetový šampionát

Helsinki kedysi priali slovenským hokejistom, teraz dopriali florbalistom najlepšie umiestneni v histórii mužskej florbalovej reprezentácie – 7. miesto. O jednu priečku tak vylepšili doterajšie maximu, 8. priečku zo Švajčiarska 2012.

Konečná 7. priečka sa ale nerodila ľahko. Proti Estónsku to bol vyrovnaný zápas, na lavičke chýbali viacerí hráči aj samotný tréner Mrázek. Napriek tomu a napriek tomu, že premhrali vedenie 7:4, mohli sa po exportnej strele skvelého Michala Dudoviča, radovať z historického úspechu. V druhej minúte predĺženia si Slováci dobre rozohrali štandardku a Dudovič prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Jeho oslava gólu a výhry stála skutočne za to 🙂

Nájdete ju v závere zostrihov vo videu.

Zostrihy zápasu o 7. miesto. Zdroj: YouTube IFF

Zverenci trénera Radomíra Mrázeka dosiahli na MS päť víťazstiev a dve prehry. V základnej skupine si hladko poradili s USA 15:1, Poľskom 8:4 i Thajskom 15:2 a v play off o štvrťfinále zdolali Nemecko 7:3.INZERCIA

Vo štvrťfinále podľahli po dobrom výkone obhajcovi titulu Fínsku 1:5 a v súboji o umiestnenie na 5.-8. priečke prehrali s Lotyšskom 2:6.

Hlasy po zápase

Karel Ševčík, tréner SR: „Mrzí nás, že vzhľadom na to, že je v tejto hale neustála zima, ochorel kolega Radomír Mrázek a tak sa rozhodol na dnešnom zápase nezúčastniť. Aj preto sme všetci bojovali za neho.

Začali sme dnes v pohode a sebavedomo, ale zbytočne sme si to svojou nedisciplinovanosťou skomplikovali. V niektorých prípadoch sme nesprávne a neskoro blokovali streľbu súpera, čo Estónci potrestali gólmi. S víťazstvom sme, samozrejme, spokojní.“

Michal Dudovič, najlepší hráč SR a autor víťazného gólu: „Bol to dobrý zápas a pre oko diváka aj atraktívny, no my sme si ho predstavovali trochu inak. Chceli sme mať väčšiu kontrolu nad hrou a priebehom, no Estónci nám ukázali, že sú veľmi nebezpeční v ofenzívnej činnosti a my sme s chlapcami mali, veru, čo robiť, aby sme to dotiahli do víťazného konca.“