MS v tenise: Radwaňská je poslednou semifinalistkou

Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská sa stala poslednou semifinalistkou MS WTA Tour v Singapure. Obhajkyňa titulu vo dvojhre zdolala v záverečnom zápase bielej skupiny ako nasadená dvojka turnajovú štvorku Češku Karolínu Plíškovú 7:5, 6:3. V sobotňajšom semifinále narazí o 13.30 SEČ na najvyššie nasadenú Nemku Angelique Kerberovú. V úvodnom semifinálovom dueli nastúpia o 10.00 SEČ proti sebe Slovenka Dominika Cibulková a Ruska Svetlana Kuznecovová.

Radwaňská mala s českou jednotkou priaznivú bilanciu 6:0, no úvod priameho súboja o postup medzi elitné kvarteto patril Plíškovej. Finalistka US Open viedla 4:2 a 30:0 pri podaní súperky, Poľka však v ďalších minútach otočila na 5:4 a v koncovke setu slávila úspech. Na začiatku druhého dejstva sa „Aga“ po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Plíšková následne získala tri gemy v rade, no záver setu bol opäť v réžii Radwaňskej, ktorá bola trpezlivejšia pri dlhých výmenách a robila menej nevynútených chýb.

Hrala som s jednou z najlepších alebo možno najlepšie podávajúcou tenistkou na okruhu. Musela som sa tak sústrediť na brejkbaly, čo mi vyšlo. Bol to tesný zápas, v kľúčových momentoch som odovzdala maximum. V semifinále nemám čo stratiť, nastúpim proti najlepšej hráčke tejto sezóny,“ povedala Radwaňská pre wtatennis.com.