MS v tenise: Cibulková prehrala s Keysovou, ešte však môže postúpiť

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela ani v druhom zápase na MS WTA Tour v Singapure. V dueli dvoch debutantiek podľahla v červenej skupine ako nasadená sedmička turnajovej šestke Američanke Madison Keysovej 1:6, 4:6. Napriek prehre ešte má šancu na postup do semifinále. Musí však vo štvrtok zdolať Rumunku Simonu Halepovú 2:0 a Keysová zároveń nesmie získať ani set proti Nemke Angelique Kerberovej.

Keysová mala proti Cibulkovej raketový nástup. Po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:1, v šiestom geme opäť prelomila podanie súperky a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Američanka skvele podávala, dokázala súperku pretlačiť v krosových výmenách a na jej konto pribúdal jeden víťazný forhend za druhým. Pri svojom druhom podaní neuhrala Cibulková ani fiftín.

Cibulkovej tréner Matej Lipták nabádal svoju zverenku, aby sa snažila hrať viac do Keysovej bekhendu a využívala údery po čiarách. V druhom sete za stavu 1:1 si slovenská jednotka napriek trom dvojchybám udržala servis, v piatom geme však stratila podanie a Keysová už dotiahla zápas do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenila po víťaznom nabiehanom forhende v poradí tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:0.

Keysová mala z prvého víťazstva na prestížnom turnaji veľkú radosť. „Po úvodnom zápase proti Simone Halepovej zo mňa opadla nervozita a dnes to bol z mojej strany oveľa lepší výkon. Bola som trpezlivá, nikam som sa neponáhľala. Snažila som sa prirpaviť čo najlepšiu pozíciu na zakončenie výmeny, čo sa mi darilo. Zvykla som si aj na singapurský povrch,“ povedala vlaňajšia semifnalistka Australian Open v prvom interview priama na kurte.

Červená skupina:

Madison Keysová (6-USA) – Dominika CIBULKOVÁ (7SR) 6:1, 6:4
Angelique Kerberová (1-Nem.) – Simona Halepová (3-Rum.) 6:4, 6:2

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár