MS V HOKEJI: Slováci po troch zápasoch so štyrmi bodmi. Kanade podľahli až po nájazdoch

Tampere/Riga/Košice | Pavol Popovec. FOTO: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti majú za sebou už tri náročné zápasy na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku. Po tesnej prehre proti Česku (2:3), následnej dôležitej výhre nad domácim Lotyšskom (2:1), prišla včerajšia tesná prehra (1:2sn) po samostatných nájazdoch proti jednému z hlavných favoritov na titul – Kanade.

Hráčom sa bod z výborne odohraného stretnutia málil. Počas zápasu odolali dvakrát zverenci Craiga Ramseyho oslabeniu o dvoch hráčov a aj v predĺžení dokázali prežiť výhodnú kanadskú presilovku 4 na 3. Mrzieť môžu najmä nevyužité šance napr. v podaní Libora Hudáčka, ktorý mal tri tutovky ale ani jednu nedokázal premeniť. Následne stihol tím oslabiť po faule na kanadského hráča po ktorom bol vylúčený na 5 minút + do konca zápasu. Aj toto oslabenie Slováci prečkali bez gólovej ujmy. O jediný slovenský gól sa postaral Peter Cehlárik.

Samuel Hlavaj a jeho výborný debut na MS. FOTO: TASR

V bráne podal výborný výkon debutant na MS – Samuel Hlavaj, ktorý sa prezentoval 43 úspešnými zákrokmi! Na slovenských „internetoch“ bol vyhlásený za nového ministra obrany. 😀

ZDROJ: FB Zomri

SLOVENSKO – KANADA 1:2 PO NÁJAZDOCH (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Cehlárik (Hrivík, Hudáček) – 8. Neighbours (McBain), rozhodujúci nájazd Quinn

Rozhodovali: Hribik (ČR), Schrader (Nem.) – Kroyer (Dán.), Niittylä (Fín.), vylúčení: 8:9 na 2 min., navyše: Hudáček (SR) 5 min.+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4 640 divákov

Štvrtý skupinový zápas čaká Slovákov vo štvrtok od 19:20 SELČ proti ďalšiemu náročnému súperovi a papierovému favoritovi – Švajčiarsku. Všetky zápasy naživo na :ŠPORT RTVS.