MS JUNIOROV: Slováci odštartovali turnaj tesnou prehrou s Českom

Edmonton/Košice

Včera odštartovali presunuté Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov. Úvodný zápas turnaja obstaralo federálne derby medzi Českom a Slovenskom.

Prvý gól turnaja strelili práve Slováci, zásluhou Serváca Petrovského. Následne zvýšil už na 2:0 pre naše farby Mateja Kašlík. Druhá tretina priniesla vytriezvenie až z príliš ideálneho začiatku a Česi otočili skóre na 3:2.  V tretej časti hry strelil ich štvrtý gól Jan Myšák. Slováci potom dokázali vyrovnať zásluhou Rayena Petrovického a druhého gólu Kašlíka, ale na triumf im to napokon nestačilo.

Po chybe obrany v 59. minúte zavesil pod hornú žrdku bekhendom Szturc a rozhodol o výhre Česka 5:4.

Piatok čaká Slovákov domáca Kanada a o deň neskôr kľúčový zápas o postup do štvrťfinále proti Lotyšsku. Všetko sledujte LIVE na RTVS :ŠPORT.

ČESKO – SLOVENSKO 5:4 (0:2, 3:0, 2:2)

Góly: 23. Ryšavý (Menšík, Hamara), 34. Gut (Myšák, Kulich), 38. Šapovaliv (Měchura, Urban), 48. Myšák (Gut), 59. Szturc (Špaček) – 4. Petrovský, 6. Kašlík (Myklucha, Petrovický), 54. Petrovický (Dvorský), 57. Kašlík (Petrovský). Rozhodovali: Holm (Švéd.), Hennessey – Rey (obaja USA), Cattaneo (Švaj.), vylúčení: 5:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Zostavy:

ČR: Bednář – Ticháček, Jiříček, Svozil, Špaček, Hamara, Čech, Němec – Kulich, Gut, Myšák – Ivan, Szturc, Chmelař – Menšík, Ryšavý, Měchura – Šapovaliv, Urban, Hauser

SR: Latkóczy – Petrovický, Kmec, Stripai, Štrbák, Groch, Žabka, Bakala – Jedlička, Demek, Sýkora – Petrovský, Myklucha, Kašlík – Honzek, Dvorský, Faith – Nemec, Repčík, Stümpel – Mišiak