Kvalifikácia na ZOH: Slováci si po dráme zabezpečili postup

Tri zápasy, tri výhry a postup na Zimné olympijské hry v Pekingu 2022

Slovenská hokejová reprezentácia potvrdila úlohu favorita a na domácom ľade v Bratislave si zabezpečila postup na ZOH 2022.

Zverenci Crayga Ramseyho odštartovali cestu za postupom tesnou výhrou 2:1 proti Rakúsku, v piatok zdolali Poľsko presvedčivo 5:1 a včerajší vrchol turnaja proti Bielorusku priniesol drámu až do poslednej chvíle. Nechýbali tvrdé súboje, emócie, fauly, vylúčenia.

Do súboja vstúpil lepšie domáci tím a po využití 5-minútovej presilovej hry, po tvrdom faule na Slafkovského, sme šli do vedenia. Druhá tretina ale priniesla zlepšenie hry hostí, rýchly gól a až do konca zápasu sme sa museli báť o výsledok. O všetkom rozhodlo až odvolanie brankára Bielorusov a gól do prázdnej brány v podaní Hudáčeka. Bielorusi už nedokázali gólovo odpovedať. Pre Slovensko pôjde o šiestu účasť na ZOH v ére samostatnosti. (1994, 2006, 2010, 2014, 2018)

Slováci už poznajú aj podobu skupiny ZOH 2022, ktoré sa uskutočnia budúci rok od 4. do 20. februára 2022 v Pekingu.

C-skupina: Fínsko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko

LOGO ZOH 2022 v Pekingu. Zdroj: Slovenský olympijský tím
SLOVENSKO – BIELORUSKO 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 5. Cehlárik (Hrivík), 58. Hudáček (Studenič) – 22. Šarangovič. Rozhodovali: Öhlund (Švéd.), Tscherrig (Švaj.) – Ondráček (ČR), Zunde (Lot.), vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše Sapego 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7105 divákov (vypredané).

Slovensko: Konrád – Marinčin, Jaroš, Čerešňák, Gernát, Grman, Kňažko, Nemec, Ďaloga – Jurčo, Hrivík, Cehlárik – Lantoši, Ružička, Pospíšil – Daňo, Studenič, Hudáček – Gríger, Roman, Slafkovský
Bielorusko: Taylor – Bailen, Sapego, Solovjov, Lisovec, Gotovec, Koljačonok, Korobov, Jerjomenko – Šarangovič, Komarov, Stas – Platt, Pare, Prince – Protas, Kodola, Bujnickij – Demkov, Pavlovič, Usov

#milujemešport #milujemehokej | ZOH 2022


   

Pridaj komentár