Kvalifikácia MS 2022: Slováci po remíze s Chorvátmi definitívne mimo hry o postup

Dobrý, ale málo platný výsledok

Vo včerajšom zápase kvalifikácie MS 2022 v Katare sme siahali na víťazstvo a hrali s Chorvátmi viac ako vyrovnanú partiu. Nestačilo to.

Ťažký terén, dobrý výkon, deravý múr

Napriek takmer nulovým predzápasovým postupovým šanciam, dokázali zverenci Štefana Tarkoviča nájsť potrebnú motiváciu a záver prvého polčasu zvládli na jednotku. Úvodný gól stretnutia strelil v 20. minúte Ivan Schranz, o 5 minút neskôr dokázal odpovedať domáci Andrej Kramarič. V samotnom závere polčasu naklonil skóre na slovenskú stranu Lukáš Haraslín.

V druhom polčase pokračoval bojovný futbal, Slováci mali viaceré šance, ktoré nedokázali premeniť a tak znova prišiel trest. Kapitán Luka Modrič si po faule pred pokutovým územím, postavil loptu na priamy kop. Rodák si múr postavil podľa predstáv, napriek tomu ho domáci kapitán dokázal prestreliť a vyrovnať na 2:2. „Deravý“ múr pripravil Slovákov o cennú výhru na pôde favorita skupiny.

Po pondelkovej remíze Slovensko definitívne prišlo o šancu na postup aspoň do baráže o MS 2022 v Katare.

Špecifická kvalifikácia, v ktorej sme viaceré dobre rozbehnuté alebo odohrané zápasy pretaviť do bodového zisku prípadne víťazného konca bude ukončená v novembri. Doma nás čakajú Slovinci a vonku Malta.

Slovákom patrí v kvalifikačnej skupine H, 3. miesto s 10 bodmi.

CHORVÁTSKO – SLOVENSKO 2:2 (1:2)

Góly: 25. Kramarič, 71. Modrič – 20. Schranz, 45. Haraslín.

ŽK: Barišič – Kucka, Rodák, Schranz, Hancko, Koscelník (všetci SR). Rozhodovali: Hategan – Ghinguleac, Grigoriu (všetci Rum.), 9926 divákov.

Chorvátsko: Livakovič – Stanišič (67. Livaja), Vida, Gvardiol, Barišič – Brozovič – Ivanušec (46. Vlašič), Modrič, Pašalič (60. Brekalo), Perišič – Kramarič (85. Sučič)

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Hrošovský – Schranz, Kucka (86. Jirka), Hamšík (41. Bero), Haraslín (72. Koscelník) – Almási