Kvalifikácia MS 2022: Argentína 13. postupujucou krajinou. S Brazíliou len bezgólová remíza

KOŠICE. Futbalisti Argentíny remozovali v šlágri juhoamerickej kvalifikácie o MS 2022 v Katare s Brazíliou 0:0

Pre Brazíliu súboj s tímom okolo kapitána Messiho z hľadiska postupu nič neriešil, keďže „kanárici“ mali postup už dávnejšie zabezpečený. Dôležitosť súboja bola na strane Argentíny, ktorá ešte nemohla rezervovať letenky do Kataru.

Okrem získaného bodu pomohla modro-bielym k postupu prehra Čile s Ekvádorom 0:2.

Zostrihy zápasu Argentína – Brazília. Zdroj: YouTube, Fubo Sports

Neymar nehral, Messi odohral celý zápas, ktorý sa hral vo vysokom tempe ale bez gólového korenia. Nechýbali ani kontroverzné a emotívne situácie. Najkontroverznejšia prišla v prvom polčase, keď Nicolas Otamendi trafil lakťom Raphinhu, ktorého v prestávke museli zašiívať piatimi stehmi.

Rozhodca nevyužil systém VAR na posúdenie situácie a tak ju nevyhodnotil ako nedovolenú na čo sa sťažoval tréner hostí. Po zápase to už ale nebolo nič platné a oba tímy mohli byť s remízou v konečnom dôsledku spokojné.

Argentína tak doplnila už istú 12-ku postupujúcich na „mundial“ v Katare.