Konferenčná liga UEFA: Tehelné pole zažil ďalší dramatický večer. Slovan otočil zápas a je v hre o postup z prvého miesta skupiny

Košice / Bratislava

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vo včerajšom zápase Európskej konferenčnej ligy zvíťazili nad Pjunikom Jerevan 2:1 a výrazne sa priblížili k postupu do jarnej časti súťaže

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PJUNIK JEREVAN 2:1 (0:0)

Góly: 84. Kašia, 85. Ramirez – 64. Cociuc (z 11 m).

Rozhodovali: Schüttengruber – Brandner, Steinacher (všetci Rak.), ŽK: Chovan, Ramirez, Zmrhal – Bratkov, Jurčenko, 15.783 divákov

Dráma Made in Slovan

Tradícia napínavých štvrtkových súbojov zrejme baví nielen divákov ale najmä samotných hráčov Slovana. Belasí pripravili svojim fanúšikom ďalší nezabudnuteľný večer a dvoma gólmi v jednej minúte otočili skóre zápasu. Všetko ale mohlo byť úplne inak. Obrovskú chybu v malom vápne vyrobil brankár domácich Adrián Chovan, ktorý neodhadol odskok lopty a následne fauloval hráča hostí. Následný pokutový kop premenil Eugeniu Cociuc.

Napriek prevahe domácich sa nedokázali strelecky presadiť. Až do 84. minúty, v ktorej začal bleskový obrat Kašia a následne využil chybu hosťujúceho brankára Ramirez. Brankári tak boli kľúčovými postavami zápasu. Slovan si už výhru vziať nenechal a nezopakoval sa tak priebeh zápasu proti Bazilej.

Slovan má na konte osem bodov rovnako ako FC Bazilej, ktorý remizoval so Žalgirisom 2:2, disponuje však lepšou bilanciou vzájomných zápasov. Pjunik získal o dva body menej a šancu zabojovať o jarnú časť má ešte aj Vilnius s piatimi bodmi.

Rozuzlenie skupiny H a aj ďalších skupín Konferenčnej ligy sa dozvieme budúci týždeň počas štvrtkového programu.