KHL: Kopecký sa dohodol na mesačnej spolupráci so Slovanom Bratislava

Vedenie Slovana Bratislava sa dohodlo na spolupráci so slovenským hokejistom Tomášom Kopeckým. Tridsaťštyriročný útočník podpísal podľa informácií webového portálu denníka Nový čas s účastníkom KHL mesačný kontrakt. Premiéru v „belasom“ drese by mal absolvovať 15. novembra proti Jokeritu Helsinki.

Kopecký dohral uplynulý ročník v drese českého extraligistu Oceláři Třinec, klub mu však v lete oznámil, že s ním ďalej nepočíta. Po zmluvných „doťahovačkách“ sa napokon nedávno obe strany dohodli a skúsený útočník posilnil do reprezentačnej prestávky materskú Duklu Trenčín. V jej drese odohral päť stretnutí, v ktorých zaznamenal dve asistencie. So Slovanom sa dohodol na spolupráci do ďalšej reprezentačnej prestávky, ktorá je na programe v polovici decembra pre Turnaj štyroch krajín vo Švajčiarsku.

Pre dvojnásobného držiteľa Stanleyho pohára to bude prvá skúsenosť v nadnárodnej KHL. Väčšinu doterajšej kariéry strávil v NHL, kde obliekal dresy Detroitu, Chicaga a Floridy. Dovedna má na konte 578 profiligových štartov v základnej časti a ďalších 37 v play off. Na konto si v súčte oboch súťaží pripísal 182 bodov za 73 gólov a 109 asistencií. Kopecký reprezentoval Slovensko na troch svetových šampionátoch a dvoch olympijských turnajoch. V zbierke má striebornú medailu z MS 2012 v Helsinkách.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár