Kapitán Tímu Európa Anže Kopitar po postupe do finále: Sme vzrušení

Toronto 26. septembra (TASR) – Prekvapujúce vystúpenie Tímu Európa na Svetovom pohári sa neskončilo ani v semifinále, v ktorom zmeska hráčov z ôsmich krajín senzačne zdolala Švédsko 3:2 po predĺžení.

Aj v tomto stretnutí hrali prím slovenskí hokejisti. Jaroslav Halák podal ďalší výborný výkon v bránke, keď kryl až 37 striel „troch koruniek“ a o európske góly sa postarali Marián Gáborík a Tomáš Tatar. Druhý menovaný strelil dva vrátane víťazného v štvrtej minúte predĺženia. „Je to paráda. Celý čas sme si verili, bojovali jeden za druhého. Kolektív v kabíne je skutočne skvelý. Postúpili sme do finále a zavreli ústa tým, ktorí nám nepriali a vraveli, že sme outsideri,“ povedal najlepší hráč stretnutia.

Účasť výberu zo zvyšku Európy vo finále je veľké prekvapenie aj podľa hokejových odborníkov a taktiež stávkových kancelárií. Tie mu totiž pred štartom ostrosledovaného turnaja dali najvyšší kurz, čiže najmenšie šance na víťazstvo. „Sme šťastní a ohromne potešení tým, čo sme dosiahli. Myslím si, že nikto netipoval našu účasť vo finále. Pravdepodobnosť bola 33 k 1 a práve preto si teraz vychutnávame skvelé pocity. Každý jeden z nás je veľmi šťastný,“ tešil sa Marián Hossa.

Najväčšie prekvapenie je, ako rýchlo a ako pevne sa dokázali spojiť hráči, ktorých nespája pôvod, národné cítenie a dokonca ako jediní na SP nemajú ani svoju hymnu. „Bojovali sme jeden za druhého, pracovali veľmi dobre. Atmosféra v kabíne a tíme je skvelá. Vedeli sme, že proti Švédom vydržíme a zvládli sme to hneď v prvom predĺžení,“ uviedol obranca Andrej Sekera.

Rozprávková cesta sa však ešte neskončila. Tím Európy síce narazí vo finále na najväčšieho favorita celého turnaja Kanadu, no dopredu neskladá zbrane a verí, že domácich môže minimálne potrápiť. Boj o titul sa hrá na dva víťazné zápasy. „Keby nám niekto pred turnajom povedal, že budeme hrať vo finále, tak by som mu neveril. Proti Kanade musíme dať do toho vo finále všetko a uvidíme ako to dopadne. Určite to nebude ľahké, v tíme nemajú žiadnu slabinu. Musíme sa na to dôkladne pripraviť,“ povedal Halák.

Nečakaný postup si pochvaľovali aj ďalší. Nečudo, veď väčšina z hráčov v mužstve by vo svojich národných výberoch nemohla ani pomýšľať na aspoň čiastkový úspech na takomto fóre. „Toto je naša spoločná šanca niečo dokázať a preto si to teraz vychutnávame,“ uviedol nórsky útočník Mats Zuccarello.

„Sú to vzrušujúce pocity. Musím povedať, že sa tu zišla skvelá partia chalanov. Namiešali sme tú správnu chémiu a vidíte, kam sme to dotiahli,“ dodal kapitán výberu Anže Kopitar z Slovinska.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár