Futbalistu V. Weissa obvinili, ale z cely ho prepustili na slobodu

Bratislava 3. októbra (TASR) – Slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa dnes polícia obvinila, ale bol prepustený z cely predbežného zadržania na slobodu.

„Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 26-ročnému Vladimírovi W. z Bratislavy. Vzhľadom sa súčasné štádium konania nie je možné bližšie informácie k prípadu poskytnúť,“ uviedla dnes pre TASR Lucia Mihalíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Voči obvineniu Weiss a jeho právny zástupca Juraj Kuráň podajú sťažnosť. Podľa vyjadrenia obhajcu Weissa pre TASR je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších troch výpovedí troch svedkov vyplýva, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. Weissa podľa slov jeho advokáta dnes pred 15.00 hodinou prepustili na slobodu. Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1.

Weiss údajne nešoféroval automobil, ktorý v nedeľu (2.10.) ráno v Bratislave zastavila policajná hliadka. Podľa Kuráňa ho polícia šikanovala a robila nátlak pri dychovej skúške a odbere krvi. Informáciu priniesol portál netky.sk a túto informáciu dnes TASR potvrdil Weissov obhajca.

Podľa informácií TV JOJ zastavili Weissa v nedeľu skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa podľa informácií zdroja nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu. Hliadka ho ešte ráno previezla na policajnú stanicu, kde mu hrozila cela policajného zaistenia. „S maximálnym dôrazom protestujem a ohradzujem sa k informáciám, ktoré v nedeľu večer odzneli predovšetkým v hlavnej spravodajskej relácii TV JOJ a ktoré následne prebrali ďalšie slovenské médiá. Informácia s uvedením celého mena a priezviska môjho klienta, ako aj obrazového záznamu je absolútne nepravdivá a dezinformujúca a porušuje práva môjho klienta na ochranu osobnosti, jeho cti a jeho mena,“ povedal Weissov obhajca.

Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC figuruje v nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na blížiace sa kvalifikačné duely o postup na MS 2018 proti Slovinsku a Škótsku.

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár