EURO 2020: Slováci s úspešným štartom na čele skupiny

Skvelý vstup do turnaja majú za sebou slovenskí futbalisti!

V Petrohrade zdolali v úvodnom zápase mierneho favorita zápasu z Poľska 2:1 a zaknihovali druhú výhru na záverečných turnajoch EURO.

Zverenci Štefana Tarkoviča vstúpili do zápasu nebojácne a po nádhernom prieniku Maka do pokutového územia a jeho zakončení k bližšej tyčke, otvorili skóre. Mak sa stal len štvrtým gólovým strelcom Slovenska na európskych šampionátoch.

Po polčasovej prestávke na trávnik ale vybehlo aktívnejšie Poľsko. Karol Linetty využil zaváhanie defenzívy a vyrovnal na 1:1. Slováci sa z poľského tlaku čoskoro otriasli a neskôr znova vyrovnali hru. O našej výhre rozhodol Milan Škriniar, ktorý odohral výborný zápas a potvrdil kvalitu. Zápas sa dohrával v početnej výhode pre „sokolov“. Grzegorz Krychowiak bol po druhej žltej karte vylúčený a Slováci zápas dobojovali do víťazného konca.

Poliaci hrýzli aj napriek oslabeniu, vyrovnanie ale neprišlo a tak sme si mohli naplno užiť výhru na EURO 2020.

Pozrite si zostrihy zápasu.

Zdroj: YouTube, EURO 2020

Už v piatok čaká „sokolov“ druhý zápas. Od 15:00 nastúpia na rovnakom štadióne proti Švédsku. Držte doma palce!