Dominika Cibulková po zisku titulu: Viem, že patrím do svetovej päťky

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zopakovala husársky kúsok Češky Petry Kvitovej z roku 2011. Hneď pri svojom debute na MS WTA Tour sa tešila zo zisku titulu. Pred singapurským finálovým duelom proti svetovej jednotke Nemke Angelique Kerberovej si verila.

V základnej skupine dokázala v uplynulú nedeľu šampiónku Australian Open i US Open poriadne potrápiť a prehrala až po trojsetovom boji. „Náš prvý vzájomný zápas v Singapure mi dodal veľa sebavedomia. Od prvej do poslednej loptičky som hrala výborný, agresívny tenis. Verila som si, že mám na ňu. Útočila som z forhendu a veľmi dobre mi vychádzal servis. Bola som absolútne sústredená a mala som svoj plán. Pri druhom mečbale som si uvedomovala, o čo hrám.

Je to ľudské, v takýchto situáciách má človek v hlave úplne iné emócie. To, ako som odvrátila dva brejkbaly dvomi fantastickými forhendovými winnermi, dokazuje, aká som bola mentálne silná. Pred premeneným mečbalom som cítila v kostiach, že to prejde na druhú stranu siete. Po víťazstve som cítila najkrajšie emócie v živote, bolo to niečo neskutočne silné. Po vyhlasovaní a tlačovke to na mňa všetko doľahlo, po príchode do šatne som sa rozplakala,“ vyznala sa Cibulková v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

Jej tréner Matej Lipták ju v druhej polovici sezóny dokázal správne namotivovať. „Maťo Lipták mi hovoril, že mám na to, aby som sezónu zakončila v prvej svetovej päťke. Vtedy som mu veľmi neverila. Dnešný triumf je dielo celého tímu, všetci sme pracovali pre tento úspech. Je to odplata za roky makania, preto milujem tento šport. Nedá sa byť stále na vrchole, no človek si musí takéto chvíle užiť. Najviac ma teší, že som si to uhrala sama. Zdolať vo finále svetovú jednotku v dvoch setoch, to je viac ako sen. Viem, že patrím do Top 5, nová sezóna bude pre mňa veľká výzva.“

Cibulková mala po skončení šampionátu pôvodne letieť na dovolenku na Maldivy, turnajový titul však zmenil plány. „Na Maldivy sú to zo Singapuru iba štyri hodiny letu, no triumf na Turnaji majsteriek je taký veľký úspech, že príchod domov nemôže počkať. V utorok ráno letíme domov, potom prídu na rad oslavy. Bude to niečo veľkolepé.“

Zdroj: tasr.sk

Pridaj komentár