Tím Európy zdolal v predĺžení Česko 3:2, rozhodol Draisaitl

Toronto 19. septembra (TASR) – Hokejisti Tímu Európa zvládli aj svoj druhý zápas na Svetovom pohári v kanadskom Toronte a výrazne sa priblížili k postupu do semifinále prestížneho turnaja. V pondelňajšom stretnutí zdolali Českú republiku 3:2 po predĺžení a so štyrmi bodmi figurujú priebežne na prvom mieste tabuľky A-skupiny.

Aj tento duel mal výraznú slovenskú pečať. Prvý gól strelil v 31. minúte obranca Zdeno Chára, brankár Jaroslav Halák zlikvidoval 28 striel súpera a k tomu si pripísal aj asistenciu na druhý presný zásah Matsa Zuccarella. Marián Hossa a Tomáš Tatar sa predstavili v prvom útoku s kapitánom výberu Anžem Kopitarom zo Slovinska. Marián Gáborík nastúpil v druhej lajne Dána Fransa Nielsena, Chára vytvoril obrannú dvojičku s Andrejom Sekerom. Víťazný gól strelil v 63. minúte po samostatnom úniku Nemec Leon Draisaitl.

Tím Európa odohrá svoj posledný zápas A-skupiny vo štvrtok 22. septembra o 02.00 SELČ proti favorizovanej Kanade. Česko sa stretne o deň neskôr s USA. Ešte predtým je na programe vzájomný súboj zámorských veľmocí (21. septembra, 02.00 h).

A-skupina:

ČR – Tím Európa 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 34. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský) – 31. CHÁRA (Vanek, Bellemare), 43. Zuccarello (HALÁK), 63. Draisaitl (Zuccarello). Strely na bránku: 30:41. Rozhodcovia: Furlatt, Sutherland – Miller (všetci Kan.), Murphy (USA), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8 574 divákov.