Slovensko prehralo aj proti Slovinsku

Na snímke slovenský brankár Branislav Konrád (vpravo) a Slovinec Jan Urbas (vľavo) počas zápasu základnej B-skupiny Slovinsko – Slovensko na zimných olympijských hrách v Kangnungu 17. februára 2018. Foto: TASR – Martin Baumann

Priamo do štvrťfinále postúpia traja víťazi základných skupín plus najlepší z tímov na druhých miestach. Ďalších osem krajín sa pobije o štvrťfinále v kvalifikácii.

Pjongčang 17. februára (TASR) – Slovenskí hokejisti prehrali v sobotu vo svojom záverečnom zápase v B-skupine na ZOH v Pjongčangu so Slovinskom 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

V tabuľke tak obsadili posledné 4. miesto a unikol im priamy postup do štvrťfinále, o ktorý sa pobijú v kvalifikácii. Slováci obsadia v tabuľke všetkých tímov po základnej časti 10. priečku ako najlepší tím zo štvrtých miest, v kvalifikácii sa tak stretnú s najlepším mužstvom z tretích priečok. Najreálnejšie sa javí ako ich súper USA, Švajčiarsko alebo Česko, čisto teoreticky aj Kanada, to by však obhajca zlata musel prehrať v záverečnom skupinovom dueli s Kórejskou republikou.

Po bezgólovej prvej tretine prehrávali zverenci trénera Craiga Ramsayho po piatich minútach druhej už 0:2, keď doplatili na nedisciplinovanosť. Dve presilovky premenili Gregorc a Kuralt. Slováci strelili kontaktný gól ešte pred druhou prestávkou z hokejky Bubelu a v 46. minúte vyrovnal na 2:2 Haščák. V napínavom závere a predĺžení gól nepadol a tak o triumfe Slovinska rozhodol v nájazdoch Žiga Jeglič.

B-skupina:

Slovinsko – SLOVENSKO 3:2 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly:
21. Gregorc (Muršak, Kuralt), 25. Kuralt (Muršak, Gregorc), rozh. nájazd Jeglič – 36. Bubela (Čerešňák, Graňák), 46. Haščák (Graňák, Čerešňák). Rozhodovali: Jeřábek (ČR), Mayer (USA) – Sormunen, Suominen (obaja Fín.), vylúčení: 2:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Slovinsko: Krošelj – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Verlič, Muršak, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Pance – Ograjenšek
SR: Konrád – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Valach – Kudrna, Surový, Nagy – Bakoš, Bubela, Haščák – Paulovič, Krištof, Ölvecký – Lamper, Marcinko, Cingel – Hovorka