Slovensko porazilo Ukrajinu

Slováci začali lepšie a už v 6. minúte po prvej nebezpečnejšej akcie otvorili skóre.

Trnava 17. novembra (TASR) – Slovenskí futbalisti zvíťazili v piatkovom zápase 1. skupiny B-divízie Ligy národov v Trnave nad reprezentáciou Ukrajiny 4:1. Účinkovanie v súťaži uzavrú v pondelok 19. novembra v Prahe proti domácemu Česku.

Pri debute českého trénera Pavla Hapala dostali Slovensko do vedenia 2:0 góly Alberta Rusnáka a Juraja Kucku v prvom dejstve. Na začiatku druhého Jevgen Konopľanka znížil exportnou strelou, ale v 52. minúte šikovnou pätičkou zvýšil na 3:1 Adam Zreľák a v 61. minúte na 4:1 Róbert Mak. V ôsmom vzájomnom stretnutí s Ukrajinou Slováci zaznamenali druhú výhru pri troch remízach, resp. troch prehrách. Súperovi sa tak výborne revanšovali za septembrovú prehru 0:1 z Ľvova.

Ukrajinci už pred duelom na trnavskom ŠAM mali istý postup do A-divízie. Slováci na záchranu v B-divízii potrebujú v Prahe vyhrať akýmkoľvek výsledkom. V októbri v Trnave s postfederálnym rivalom prehrali 1:2.

5. kolo Ligy národov – B-divízia, 1. skupina:

Slovensko – Ukrajina 4:1 (2:0)

Góly: 6. Rusnák, 26. Kucka, 52. Zreľák, 61. Mak – 47. Konopľanka, ŽK: Greguš – Burda, Stepanenko, Plastun. Rozhodovali: Dabanovič – Djukič, Djikanovič (všetci ČH), 9764 divákov.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Greguš – Rusnák, Kucka (30. Bero), Hamšík, Mak (69. Stoch) – Zreľák (82. Ďuriš)

Ukrajina: Bojko – Karavajev, Krivcov (14. Plastun), Burda, Matvijenko – Stepanenko, Malinovskij, Zinčenko – Konopľanka (64. Šaparenko) – Cigankov, Borjačuk (62. Kovalenko)