PSG školilo Bayern a Barca len tak tak proti Lisabonu

Bratislava 27. septembra (TASR) – Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v stredajšom šlágri 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/18 nad Bayernom Mníchov presvedčivo 3:0. Francúzsky vicemajster je so šiestimi bodmi lídrom B-skupiny, za ním figuruje duo trojbodových tímov Bayern a Celtic Glasgow. V druhom súboji tohto zoskupenia škótsky šampión triumfoval na pôde Anderlechtu Brusel 3:0.

V základnej zostave PSG sa po drobnej zdravotnej indispozícii objavil aj brazílsky útočník Neymar. Najdrahší hráč sveta pauzoval vo víkendovom ligovom zápase s Montpellierom (0:0) a jeho absencia bola pre tím citeľná. V súboji s Bayernom predviedol svoje umenie už v 2. minúte, keď na ľavom krídle naviazal na seba brániacich hráčov, postupoval s loptou až k šestnástke a periférnou prihrávkou našiel úplne voľného Daniho Alvesa, ktorý prudkou „ranou“ pomedzi nohy Ulreicha otvoril skóre – 1:0. Po inkasovanom góle sa Bayern zdvihol, mal niekoľko sľubných šancí, po jednej z nich Areola v 19. minúte s námahou vyškriabal pokus Javiho Martineza na roh. V 22. minúte Neymar pokazil nádejný brejk, keď si v predfinálnej fáze hodil dlhú loptu, Cavaniho krížny pokus zasa mieril vedľa pravej žrde. Uruguajský kanonier si však vynahradil sklamanie v 31. minúte, keď po dobrej práci Mbappého prepálil Ulreichove rukavice – 2:0. V 50. minúte predviedol Silva nesmierne dôležitý zákrok, keď pozične zastúpil prekonaného Areolu na bránkovej čiare. Bayern dominoval v kopaní rohov i medzihre, ale mal aj veľké defenzívne diery, ktoré boli vodou na mlyn drvivej parížskej ofenzívy. Neymar sa dvakrát zastreľoval, ale v 63. minúte po akcii Alvesa s Mbappém poslal zblízka loptu do siete – 3:0. Parížania vďaka efektívnemu vystúpeniu zdolali jedného zo spolufavoritov súťaže rozdielom triedy.

V C-skupine Atletico Madrid na svojom novom štadióne podľahlo Chelsea Londýn 1:2. Anglický šampión mal v prvom polčase mierne navrch, ale v jeho závere inkasoval z jedenástky, ktorú premenil Antoine Griezmann za faul Davida Luiza. Po hodine hry vyrovnal Alvaro Morata a v nadstavenom čase šokoval madridské publikum Michy Batshuayi. AS Rím zvíťazil v Baku nad Karabachom Agdam 2:1. „Vlci“ viedli už po štvrťhodine rozdielom dvoch gólov, keď sa presadili Konstantinos Manolas a Edin Džeko. Domácim sa ešte do prestávky podarilo znížiť zásluhou Pedra Henriqueho. Po zmene strán si favorizovaní hostia postrážili jednogólový náskok, hoci v 90. minúte sa takmer podarilo vyrovnať Dinovi Ndlovuovi, ktorého strela tesne minula bránu. AS Rím má po dvoch zápasoch v C-skupine na konte štyri body, vedúca Chelsea plných šesť, Karabach nulu a vysoko pasívne skóre 1:8, keď pred dvoma týždňami utrpel debakel 0:6 na pôde Chelsea.

FC Barcelona si poradila so Sportingom Lisabon, v portugalskej metropole zvíťazil katalánsky gigant 1:0 vďaka vlastnému gólu uruguajského obrancu Sebastiana Coatesa. So šiestimi bodmi tróni Barca na čele D-skupiny. Juventus sa v druhom zápase „déčka“ doma dlho trápil s Olympiakosom Pireus, vyhral 2:0 po druhopolčasových góloch Gonzala Higuaina a Maria Mandžukiča.

Manchester United „vyučoval“ v Moskve, nad CSKA zvíťazil 4:1 a so ziskom šiestich bodov je na čele A-skupiny. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Romelu Lukaku, raz Anthony Martial a Henrich Mchitarjan, domáci v 90. minúte už iba zmiernili prehru. Nedarí sa Benfice, ktorá po prehre s CSKA Moskva neuspela ani na pôde Bazileja, kde utrpela debakel 0:5.