NHL: Sekera s asistenciou, edmonton podlahol zralokom

New York 28. februára (TASR) – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera si v nočnom zápase NHL na ľade San Jose pripísal asistenciu, ale jeho Edmonton prehral 2:5.

Sekera prihral na úvodný gól duelu Connorovi McDavidovi v prvej tretine. V druhej časti hry však domáci štyrmi gólmi otočili vývoj stretnutia. „Za dvadsať minút sme stratili celý zápas,“ uviedol pre oficiálny ligový web útočník „olejárov“ Milan Lucic.

Tomáš Tatar po výmene z Detroitu premiérovo nastúpil za svoj nový klub Vegas Golden Knights. Slovenský krídelník však nebodoval a ligový nováčik podľahol doma Los Angeles 1:4. Tatar nastúpil v druhom útoku „rytierov“ po boku Davida Perrona a Erica Haulu, vyslal na bránku súpera štyri strely, na ľade strávil 12 minút a 38 sekúnd.

Boston vedený kapitánom Zdenom Chárom zdolal doma Carolinu 4:3 po predĺžení. Po prvý raz sa v novom drese gólovo presadila čerstvá posila Rick Nash. Tridsaťtriročný útočník prešiel k „medveďom“ z New Yorku Rangers v rámci výmeny v nedeľu. Vďaka tomuto gólu dosiahol 800. bod v profilige.

Minnesota vyhrala nad St. Louis o osem gólov, k výhre 8:3 prispel hetrikom Eric Staal. Bol to už jeho štrnásty trojgólový zápis v jednom dueli v profiligovej kariére. „Keď som videl šiltovky na ľade, bol som spokojný,“ tešil sa Staal po zápase. Darilo sa aj jeho spoluhráčovi Mikaelovi Granlundovi, ktorý dal dva góly a na dva prihral.

NHL – sumáre:

BOSTON BRUINS – CAROLINA HURRICANES 4:3 pp (2:3, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 12. Rick Nash (Krejčí, DeBrusk), 20. Riley Nash (Wingels), 26. Wingels (DeBrusk, McAvoy), 62. McAvoy (Riley Nash) – 11. McGinn (Skinner, Faulk), 14. Teräväinen (Faulk, Rask), 20. Aho (Teräväinen, Ryan). Brankári: Rask – Darling, strely na bránku: 32:32, 17.565 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – NEW JERSEY DEVILS 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Crosby (Dumoulin, Guentzel), 38. Hunwick (Guentzel) – 13. Palmieri (Severson, Hall), 25. Hall (Severson, Zajac), 46. Noesen (Greene, Zajac). Brankári: DeSmith – Kinkaid, strely na bránku: 38:38, 18.581 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – OTTAWA SENATORS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 16. Kuznecov (Oshie, Niskanen), 21. Wilson (Bäckström), 40. Kuznecov (Niskanen, Vrána) – 27. Hoffman (Karlsson, Condon), 44. Karlsson (Claesson, Stone). Brankári: Grubauer – Condon, strely na bránku: 22:30, 18.506 divákov.

FLORIDA PANTHERS – TORONTO MAPLE LEAFS 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 12. Barkov (Huberdeau, Trocheck), 22. Huberdeau (Trocheck, Vrbata), 64. McCann (Ekblad) – 23. Moore (Kapanen), 33. Hyman (Nylander). Brankári: Luongo – McElhinney, strely na bránku: 31:39, 14.265, 14.265 divákov.

MINNESOTA WILD – ST. LOUIS BLUES 8:3 (3:1, 3:2, 2:0)

Góly: 3. Zucker (Suter, Staal), 8. Granlund (Staal, Zucker), 12. Granlund (Seeler, Prosser), 29. Staal (Zucker, Suter), 38. Koivu (Coyle, Parise), 40. Spurgeon (Granlund, Suter), 48. Staal (Zucker, Koivu), 51. Staal (Zucker, Granlund) – 10. Tarasenko (Schenn, Steen), 21. Pietrangelo (Schwartz, Bouwmeester), 39. Tarasenko (Schwartz, Steen). Brankári: Dubnyk – Allen (21. Hutton), strely na bránku: 33:34, 19.261 divákov.

WINNIPEG JETS – NASHVILLE PREDATORS 5:6 (0:0, 4:3, 1:3)

Góly: 23. Hendricks (Armia, Copp), 33. Scheifele (Roslovic, Connor), 35. Scheifele (Šťastný, Wheeler), 38. Ehlers (Laine, Chiarot), 50. Šťastný (Ehlers, Laine) – 29. Smith (Josi), 36. Turris (Arvidsson, Josi), 38. Ekholm (Järnkrok, Josi), 51. Smith (Weber), 54. Johansen (Arvidsson, Josi), 59. Hartman (Josi). Brankári: Hellebuyck – Rinne, strely na bránku: 38:32, 15.321 divákov.

DALLAS STARS – CALGARY FLAMES 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Shore (Elie, Hamhuis), 31. Seguin (Benn, Ritchie). Brankári: Bishop – Gillies, strely na bránku: 26:38, 17.124, divákov.

SAN JOSE SHARKS – EDMONTON OILERS 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Góly: 22. Pavelski (Kane, Ryan), 28. Braun (Pavelski, Kane), 37. Meier (Pavelski, Donskoi), 38. Couture (Bödker), 60. Tierney (Fehr, Pavelski) – 5. McDavid (SEKERA), 47. Puljujärvi (Aaberg, Strome). Brankári: Jones – Talbot, strely na bránku: 34:26, 17.327 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – LOS ANGELES KINGS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 6. Karlsson (Marchessault, Smith) – 9. Clifford, 27. Toffoli, 40. Kopitar (Iafallo), 59. Carter (Kopitar). Brankári: Lagace – Campbell, strely na bránku: 42:30, 18.328 divákov.

Slováci v NHL:

Andrej Sekera (Edmonton) 17:58 0 1 1 -1 0 0
Zdeno Chára (Boston) 23:50 0 0 0 1 4 0
Marián Gáborík (Ottawa) 15:50 0 0 0 -1 2 0 Tomáš Tatar (Vegas) 12:38 0 0 0 0 4 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty