Košice porazili Orange 20 a dostali sa na čelo tabuľky

Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s HC Košice 2:5. „Oceliari“, ktorí tak natiahli svoju víťaznú sériu na päť duelov, sa posunuli na čelo tabuľky pred Banskú Bystricu. Tá na nich stráca dva body, no má zápas k dobru.

Košice mali výborný vstup do zápasu. Nagyova akcia v úvodnej minúte sa ešte neujala, keď jeho strelu zastavil Durný, no o minútu neskôr už hostia viedli 1:0. Varga potiahol akciu po ľavom krídle, prihral pred bránku a Šoltés zo vzduchu doklepol puk do siete. Košice mohli zvýšiť náskok počas následnej presilovky, ale nepremenili ju. Domáci sa osmelili až v druhej polovici úvodnej tretiny a niekoľkokrát ohrozili Habala. V 17. minúte sa im podarilo vyrovnať. Hecl prihral medzi kruhy Murínovi a príklepom prestrelil brankára Košíc – 1:1. Vyrovnaný stav však vydržal iba dve minúty, keď Varga v úniku upravil na 2:1 pre hostí.

Košičania udreli tretíkrát hneď po zmene strán. Matejka prihral ideálne Bicekovi a mal už ľahkú prácu poslať puk do odkrytej bránky – 3:1. V 31. minúte bol blízko štvrtému gólu Varga, ale Durný si s jeho strelou poradil. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia domáci, ale ani Sloboda neuspel. V 36. minúte sa to mladíkom z HK Orange už podarilo a to vo vlastnom oslabení. Habal stratil pred bránkou puk, najrýchlejšie sa zorientoval Sloboda a znížil na 2:3.

Košičania rozhodli duel v záverečnej desaťminútovke. V 50. minúte sa pri vlastnom oslabení presadil Bartoš, ktorý vystrelil spoza obrancu. O dve minúty neskôr bolo už 5:2 pre hostí, zblízka sa presadil Nagy a stanovil konečné skóre.

HK Orange 20 – HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 17. Murín (Hecl, Hedera), 36. Sloboda (Murín) – 2. Šoltés (Varga, Šmach), 19. Varga (Šoltés, Šmach), 21. Bicek (Matejka, Bartoš), 50. Bartoš (Nagy, Matejka), 52. Nagy (Varga, Šmach). Rozhodovali: Fridrich – Tvrdoň, Kacej, vylúčení 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, 152 divákov.

Zostavy:

HK Orange 20: Durný – Grman, Trška, Košecký, Jendroľ, Hain, Bdžoch, Fereta, Hedera – Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisík – Hecl, Murín, Sloboda – Vybíral, Jaško, Václav