Brankár Kozáčik po víťazstve nad Maltou: Bol to ťažký zápas

Slovenskí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase MS 2018 v Ta’Qali nad domácou Maltou 3:1. Potvrdili pozíciu favorita, hoci v základnej zostave absentoval špílmacher Marek Hamšík pre problémy so zadným stehenným svalom, ktoré si priniesol z SSC Neapol. Na ihrisko však prišiel v 50. minúte.

Zverenci trénera Jána Kozáka v F-skupine ukoristili tretiu výhru v rade po zdolaní Škótov 3:0 a Litvy 4:0, keď predtým začali boj o finálový šampionát v Rusku prehrami 0:1 v Trnave s Anglickom, resp. v Slovinsku. Hostí dostal do vedenia už v 2. minúte krásnou strelou Vladimír Weiss. Hoci Malta vyrovnala v 14. minúte po chybe slovenskej obrany, polčas vyhrali hostia 2:1 po tečovanej strele Jána Greguša. V druhom polčase v 78. minúte dostal červenú kartu domáci autor gólu Jean Paul Farrugia a Slováci v 84. minúte tretím gólom Adama Nemca definitívne rozhodli o cennom triumfe.

Slovenskí „sokoli“ sa v kvalifikácii najbližšie predstavia na pôde Litvy 10. júna.
kvalifikácia MS 2018, F-skupina:

Malta – Slovensko 1:3 (1:2)

Góly: 14. Farrugia – 2. Weiss, 41. Greguš, 84. Nemec, ŽK: Farrugia, Camilleri – Škrtel, Nemec, Kucka, ČK: 78. Farrugia po 2. ŽK – 90.+ Nemec po 2 ŽK, rozhodovali: Palabiyik – Satman, Olguncan (všetci Tur.), 4280 divákov.

zostavy a striedania:

Malta: Hogg – Attard, Muscat, Magri, Camilleri (Baldacchino), Zerafa – Sciberras – P. Fenech, Schembri (90.+ Montebello), Gambin (73. Kristensen) – Farrugia

SR: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan – Hrošovský – Mak (50. Hamšík), Kucka (74. Ďuriš), Greguš, Weiss (86. Rusnák) – Nemec

Zdroj: tasr.sk