Basketbalistky Good Angels Košice zdolali TTT Riga a vyhrali EEWBL

Basketbalistky Good Angels Košice sa stali víťazkami 2. ročníka Východoeurópskej ligy (EEWBL), keď vo finálovom zápase záverečného turnaja zdolali obhajcu trofeje TTT Riga 67:44. Košičanky zavŕšili domáci turnaj finálovej osmičky ideálne a získali prvú tohtosezónnu trofej. Počas sezóny odohrali celkovo 11 zápasov v EEWBL, v ktorých prehrali iba jediný.

V zápase, ktorého atmosféru dotvárali fankluby oboch družstiev, začali lepšie hostky. Hráčky obhajcu prvenstva si tesný náskok udržiavali do 7. minúty, v ktorej Oblaková upravila na 12:11. Od tohto momentu si Košičanky do konca prvého polčasu udržiavali svoj náskok. Aj zásluhou slabšej efektivity súperiek v druhej štvrtine viedli aj o 9 bodov (26:17), prvý polčas napokon vyhrali o 6 – 27:21.

Stehlíková v 26. minúte trojkou upravila na 39:26, čím potvrdila hernú prevahu domáceho družstva. Bálintová navýšila skóre po typickej akcii v závere tretej štvrtiny na 49:30 a o víťazovi už bolo prakticky rozhodnuté. Košičanky si v záverečnej štvrtine užívali výbornú atmosféru a ďalšími vydarenými akciami potvrdili presvedčivé víťazstvo.

Finálový turnaj EEWBL, finále:

Good Angels Košice – TTT Riga 67:44 (27:21)

Zostava a body Good Angels: Oblaková 15, Jurčenková 10, Žirková 8, Baughová 6, Kupčíková 4 (Bálintová 14, Stehlíková 4, Blanárová 3, Janoščíková 2, Baburová 1, Bilíková 0)

najviac bodov TTT Riga: Sutherlandová 8, Basko-Mehlbardeová 7, Paugaiteová 6. Rozhodovali: Nawrocki, Mikulská, Dutkus, TH: 12/10 – 12/6, trojky: 3 – 4, os. chyby: 20:17, 1200 divákov.